Chris Kunitz je bil igralec tekme, saj je dal dva gola in podajo. Foto: Reuters
Marian Hossa
Chicago je po kazenskih strelih s 5:4 slavil v Ottawi, Marian Hossa pa je na tekmi kot 80. hokejist v NHL-u dosegel 1.000. točko. Foto: Reuters

om. Anže Kopitar zaradi poškodbe ni igral.

Vratar Pingvinov je v izvrstni formi in je že na drugi od zadnjih treh tekem svojo mrežo pustil nedotaknjeno, na teh treh tekmah pa je njegovo moštvo slavilo z razliko v golih 14:3. To je bila tudi Fleuryjeva 30. tekma v NHL-u brez prejetega zadetka. Proti Kraljem je zbral 36 obramb, od tega kar 16 v zadnji tretjini, ko so po njegovi zaslugi gostitelji ohranili prednost, ki so si jo priigrali v prvi tretjini in v zadnji nato samo še postavili piko na i.

"Pomerili smo se z dobro ekipo. Čeprav so igrali brez nekaterih ključnih napadalcev, so vendarle branilci naslova. To je bil dober izziv za nas in mislim, da smo ga uspešno opravili," je bil po tekmi zadovoljen Fleury, kapetan gostov Dustin Brown pa je dodal: "Fleury je ubranil strele, ki jih vratar mora. Pošteno povedano, mislim, da ni imel ravno težkega dela in ni zbral nekaj neverjetnih obramb. Vedno je videl, kje je bila ploščica. Naše največje priložnosti so prišle v zadnji tretjini, ko smo imeli igralca več, poskušali priti do odbitih ploščkov, a vendarle nismo bili dovolj nevarni."

V deseti minuti so Pingvini povedli, ko je z igralcem več zadel Chris Kunitz. Pet minut pozneje je Kunitz z desne lepo podal pred vrata, kjer je na 2:0 povišal Kris Letang, dobrih deset minut pred koncem pa je odbito ploščico po strelu Sidneyja Crosbyja v mrežo pospravil znova Kunitz.