Andrej Hebar je po samostojnem prodoru dosegel prvi gol za Olimpijo. Foto: Aleš Fevžer
Ken Ograjenšek
Ken Ograjenšek je v 35. minuti izenačil na 2:2. Foto: Marko Kovič
Dornbirn s polnim izkupičkom iz Tivolija

Ljubljančani so imeli v prvi tretjini kar nekaj priložnosti, da bi premagali vratarja Adama Dennisa, a so bili premalo natančni. Kar ni uspelo njim, je v zadnji minuti gostom, za katere je Jonathan D'Aversa po 16 sekundah izkoristil številčno prednost.

Slalom Hebarja za 1:1
Začetek druge tretjine je bil za domače odličen, saj je Andrej Hebar slalom med branilci Dornbirna kronal z golom za 1:1. A že sedem minut pozneje je Chris D'Alvise kaznoval napako domače obrambe za 2:1.

Olimpija v zadnjo tretjino z dobrim izhodiščem, nato pa ...
Olimpija je v nadaljevanju zapravila številne priložnost za drugi zadetek, v 35. minuti pa je Kenu Ograjenšku le uspelo izenačiti, potem ko je iz bližine matiral Dennisa. Ko je James Arniel na začetku zadnje tretjine zadel za 3:2, je spet kazalo na "tipičen" poraz zmajev, a je manj kot dve minuti pozneje D'Aversa zabil za 4:2. Po golu Luciana Aquina (52.) dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Žigi Pešutu je uspelo le ublažiti poraz. V 59. minuti so gledalci protestirali, saj naj bi se plošček po strelu Mihe Verliča odbil iz gola nazaj v polje, a se sodniki niso odločili za ogled videoposnetka.

Olimpija bo v nedeljo gostovala v Dornbirnu, v ponedeljek pa sledi še srečanje z Innsbruckom.