Carey Price je prejel šest zadetkov od 24 strelov na njegova vrata. Foto: Reuters

Chicago je s 4:1 odpravil Minnesoto, v končnici še neporaženi Anaheim pa je bil s 3:0 boljši od Calgaryja.

Montreal je pred domačimi gledalci povedel v 8. minuti z golom Jeffa Petryja, nato je sledilo pet zaporednih zadetkov Lightningov. Ob koncu prve tretjine je izenačil Valtteri Filppula, odločitev pa je padla v drugi tretjini, ko so zadeli Steven Stamkos, Nikita Kučerov in Victor Hedman. Tampa je štiri od šestih golov dosegla ob številčni premoči. "Ne vem, koliko pomeni prednost domačega ledu v končnici. Veselimo se, da se vračamo domov, toda tam ne bo nič lažje," je povedal vratar Tampe Ben Bishop, ki je zaustavil 27 strelov.

Minnesoto je v Čikagu v 33. minuti načel Jonathan Toews, ob koncu druge tretjine pa je zadel še Patrick Kane, ki se je vpisal med strelce še ob koncu tekme. Patrick Sharp je po znižanju na 2:1 dosegel gol v 48. minuti. Vratar Blackhawksov Corey Crawford je zbral 30 obramb.

Anaheim je pot do šeste zaporedne zmage v končnici tlakoval v osmi minuti z golom Matta Beleskeyja. V zadnjih devetih minutah sta uspeh potrdila Hampus Lindholm in Nate Thompson. Frederik Andersen je za prvo nedotaknjeno mrežo v končnici obranil 30 strelov.