Connor McDavid je proti Winnipegu vpisal dva gola in dve podaji. Foto: Reuters
Kyle Palmieri je zadel na četrti tekmi zapored. Foto: Reuters

Kanadski mladenič, ki je bil v lanski sezoni prvi strelec Lige NHL, je z vpisano točko pri prvih štirih golih na tej tekmi postavil rekord najmočnejše lige na svetu, saj je tako sodeloval pri prvih devetih zadetkih moštva v novi sezoni. Predtem je imel rekord v lasti Adam Oates, ki je v sezoni 1986/87 točko vknjižil pri prvih sedmih golih Detroit Red Wings.

"Je, kar je. Ni to neka statistika, na katero bi bil posebej ponosen. Se pač zgodi, pomembno je, da smo na koncu dosegli gol in zmagali," je po tekmi povedal McDavid. Srečanje se je končalo šele v podaljšku, ko je za drugo zmago Edmontona v tej sezoni zadel Darnell Nurse. Svoj prvi gol letos je dosegel po dobri uri podaljška, ko je zadrsal globoko s svoje tretjine prek celega ledu, premešal domačo obrambo in po imenitni samostojni akciji zatresel mrežo.

Winnipeg je sicer vodil že s 4:1. V prvih osmih minutah se je dvakrat med strelce vpisal Adam Lowry. Znižal je McDavid, a je dobrih 20 sekund pozneje odgovoril Ben Chiarot. V drugi četrtini je prednost povišal Mark Scheifele. Po vsega 18 sekundah zadnje tretjine je Ty Rattie po podaji McDavida znižal razliko, McDavid je zatem še drugič zatresel mrežo, dobrih šest minut pred koncem pa je, ko je bil McDavid znova med podajalci, izenačil Jesse Puljujarvi.

New Jersey ostaja neporažen
New Jersey Devils so doma s 3:0 ugnali Dallas Stars. Na četrti tekmi zapored se je Kyle Palmieri, ki je v četrti minuti načel gostujočo mrežo, vpisal med strelce. New Jersey je četrtič v zgodovini franšize sezono odprl s štirimi zmagami, zadnjič mu je to uspelo v sezoni 1956/96. Palmieri je ob tem postal prvi hokejist v zgodovini NHL-a, ki je na prvih štirih obračunih sezone dosegel prvi zadetek svojega moštva na tekmi. Keith Kinkaid je zbral 24 obramb.