Rok Tičar je skupaj z Žigo Jegličem in Robertom Saboličem sestavljal prvi slovenski napad, ki pa ni uspel prebiti kazahstanke obrambe. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Robert Kristan in Žiga Pavlin
Robert Kristan se pri drugem zadetku Kazahstana ni izkazal. Foto: EPA
Kazahstanci slavili v Tivoliju

Vsi trije zadetki so padli v 1. tretjini. Kazahstanci so povedli že v 3. minuti, ko je po hitrem prodoru zadel Fedor Poliščuk. Slovenska mreža je nato mirovala vse do 20. minute, ko jo je ob igralcu več - izključen je bil namreč Aleš Mušič - zatresel Žajlavov, ki je Roberta Kristana premagal z mrtvega kota. Le 18 sekund kasneje je Bumagin po napaki sovenske obrambe dosegel še tretji gol.

Streli 31:23 za Slovenijo
Čeprav so bili v nadaljevanju Slovenci nevarnejši - končno razmerje strelov je bilo 31:23 - so tradicionalno neugodni Kazahstanci, ki v nedeljo začenjajo svetovno prvenstvo divizije I, ubranili vse napade.

Razingar poškodovan, Rodmana na tribuni
Sloveniji se je še kako poznala neuigranost, saj selektor "risov" Matjaž Kopitar tokrat ni mogel računati na poškodovanega Tomaža Razingarja, medtem ko je na tribuni pustil nekatere nosilce igre, kot so Marcel in David Rodman, Aleš Kranjc in Greg Kužnik. Slovenci se bodo konec tedna še dvakrat pomerili s Francijo v gosteh.

Sedmerica odpadla s seznama
Po tekmi je selektor Kopitar skrajšal seznam reprezentančnih kandidatov za sedem. Zahvalil se je Kenu Ograjenšku, Luki Tošiču, Žigi Pešutu, Roku Lebru, Mihi Verliču, Žigi Svetetu in Alešu Sili.