Kanadski hokejist slovenskega rodu Matt Stajan je dosegel odločilni gol za zmago Calgaryja nad Vancouvrom. Foto: Reuters

Chicago je Nashville premagal s 4:3. Zaostanek z 0:2 in 1:3 ga ni zmedel. Odločilni gol je slabe štiri minute pred koncem prispeval branilec Duncan Keith, ki je bil z golom in dvema podajama najboljši igralec tekme. Corey Crawford, ki je zamenjal Scotta Darlinga, je ubranil vseh 13 strelov. Nasprotnik Chicaga v polfinalu Zahodne konference bo St. Louis ali Minnesota.

Calgary obupno začel, odlično nadaljeval
Calgary je bil s 7:4 boljši od Vancouvra, pri čemer sta po dva zadetka dosegla Michael Ferland in Jiri Hudler. Vancouver je po desetih minutah vodil z 0:3, naslednje tri zadetke pa je dosegel Calgary. Odločilen zadetek za vodstvo s 5:4 je v 56. minuti dosegel kanadski Slovenec Matt Stajan, kar je prvi zadetek v končnici v njegovi dvanajstletni NHL-karieri. V zadnji minuti je Calgary, ki ga v 2. krogu čaka Anaheim, še dvakrat zadel na prazen gol.

Podvig Detroita v Tampi
Na Vzhodu je Detroit v gosteh kar s 4:0 razbil Tampo Bay in v zmagah vodi s 3:2. Petr Mrazek je drugič v tej seriji zaklenil gol in zbral 28 obramb. V rednem delu je Tampa na domačem ledu izgubila le sedemkrat. New York Islandersi, ki vse od leta 1993 čakajo na 2. krog končnice, so bili od Washingtona boljši s 3:1, s čimer so izid v zmagah poravnali na 3:3. Gol za zmago je devet minut pred koncem dosegel Nikolaj Kulemin.