Dejan Varl ni mogel računati na dva napadalca. Zaradi poškodbe komolca je manjkal Jure Dolinšek, večer pred tekmo pa je zbolel še Jaka Ankerst.

Že v 6. minuti je zadetek za železarje dosegel David Sefič, a so gostitelji hitro izenačili. Jeseničanov to ni zmedlo, vztrajali so pri napadalnem konceptu igre, bili še naprej zelo nevarni in Nik Lahajnar je zadel za novo vodstvo v 17. minuti.

Srečanje se je prelomilo v drugi tretjini, ko sta bila v dveh minutah natančna Aleš Jeklič in Sašo Rajsar. Kitzbühel se ni predal, 12 sekund pred piskom sirene je Christoph Echtler znižal na 3:4.

Takoj na začetku zadnje tretjine je branilec Matevž Erman izkoristil zmedo gostiteljev in Jesenice popeljal na varnejšo prednost dveh zadetkov, ki so jo nato uspeli zadržati do konca.

Naslednjo soboto v dvorano Podmežakla prihaja Kapfenberg.