Boston se bo v konferenčnem polfinalu pomeril z New York Rangersi. Foto: EPA
Henrik Lundqvist ni prejel zadetka že 120 minut. Foto: EPA

Veliko vrnitev Bruinsov je v 49. minuti začel Nathan Horton. Mreži sta mirovali do minuto in 22 sekund pred koncem, ko je na 3:4 znižal Milan Lucic. 51 sekund pred zaključno sireno je za izenačenje in eksplozijo navdušenja v TD Gardnu poskrbel Patrice Bergeron. 27-letni napadalec je bil junak Bostona tudi v podaljšku, ko je po dobrih šestih minutah premagal Jamesa Reimerja. Boston je naposled serijo dobil s 4:3, potem ko je vodil že s 3:1.

"To je bila ena najbolj norih tekem, na katerih sem igral," je povedal Bergeron, ki je bil tudi podajalec pri zadetku Lucica za priključek. "Našli smo pot, ni pa bila ravno tista, ki smo si jo zamislili pred tekmo," je še dodal Kanadčan.

Boston je prvo moštvo v zgodovini, ki je na sedmi tekmi napredovalo, potem ko je v zadnji tretjini zaostajalo za tri zadetke.

Toronto je po dveh tretjinah vodil z 2:1, kanadski navijači pa so že hladili šampanjec na začetku zadnjega dela, ko sta zadela še Phil Kessel in Nazem Kadri. Na koncu so tekle solze, tudi med igralci.

Rangersi s petardo izločili Washington
Bruinsi se bodo v konferenčnem polfinalu pomerili z New York Rangersi, ki so prav tako na sedmi tekmi kar s 5:0 odpravili Washington. V ameriški prestolnici je blestel vratar Henrik Lundqvist, ki je zbral 35 obramb. Za Šveda je bil to drugi zaporedni "shutout". Prvič v zgodovini kluba so Rangersi dobili sedmo tekmo na gostovanju.