Jerry Kuhn ni mogel preprečiti visokega poraza. Obranil je 32 od 35 strelov na vrata. Foto: Drago Cvetanovič
Luciano Aquino
Izjemni napadalec Luciano Aquino je zadel v 16. minuti. Foto: MMC RTV SLO

V Innsbrucku so bili zmaji v igri za zmago do zadnjih minut. V zaključku sta jih pokopala dva hitro prejeta zadetka. A časa za objokovanje razpleta ni bilo, saj jih je že manj kot 24 ur pozneje čakala nova tekma. V letos nekoliko spremenjenem sistemu tekmovanja (vodstvo lige dopušča združevanje najbolj oddaljenih gostovanj v dveh zaporednih dneh) so se preselili še na skrajni zahod Avstrije.
Dornbirn je z Aquinom precej močnejši
V primerjavi s prvo tekmo (poraz proti Beljaku s 3:6) je trener Dave MacQueen lahko računal na pomembnega aduta. Po odsluženi kazni s konca lanske sezone se je vrnil najučinkovitejši hokejist rednega dela Lige Ebel v lanski sezoni Luciano Aquino.
Gostitelji so povedli v 11. minuti, ko je najprej eden izmed glavnih sodnikov za golom zmajev zaustavil plošček, ki so ga Ljubljančani hoteli izbiti. Chris D'Alvise, ki je še v pretekli sezoni igral za Olimpijo, je podal do Brendana Brooksa, ki je matiral Jerryja Kuhna. V 16. minuti je Dornbirn unovčil eno številnih premoči igralca več (tekma se je končala s skupno kar 90 kazenskimi minutami), natančen je bil ostrostrelec Aquino.
Preveč izključitev pri Olimpiji
V drugi tretjini so domači kmalu dosegli še tretji gol, ki pa je tudi bil nekoliko sporen, saj so pred hitrim protinapadom očiten prekršek ob ogradi naredili igralci Dornbirna, sodniki pa niso bili tega mnenja. Na 3:0 je povišal nekdanji hokejist Linza Martin Grabher Meier. V 35. minuti sta bila na kazenski klopi Aleš Mušič in Jake LaPlante, z dvema igralcema več pa je piko na i zasluženi zmagi postavil Graham Mink.
V petek težko gostovanje v Linzu
Ljubljančani bi lahko dosegli kakšen zadetek, saj so imeli nekaj priložnosti, vseh 34 strelov pa je polovil izvrstni vratar Adam Dennis. Zmaji bodo prihodnji petek znova gostovali, njihov tekmec bo Linz. Prvo tekmo v Tivoliju bodo odigrali 24. septembra s Salzburgom.
Drama na 300. koroškem derbiju
V nedeljo je bil v sejemski dvorani v Celovcu na sporedu 300. večni derbi med KAC-em in Beljakom. Izbranci Hannuja Järvenpääja so hitro povedli z 2:0. Že v 37. sekundi je zadel Brock McBride, ki je poleti prišel iz Olimpije. V 6. minuti je po sijajni podaji Johna Hughesa na 0:2 povišal Cole Jarrett. Gostitelji so prišli do preobrata, v 44. minuti je Colton Fretter z izjemnim bekhendom zadel za 4:3. 15 sekund pred koncem je bil izključen Thomas Koch, Beljak je zaigral brez vratarja Jeana-Philippa Lamoureuxa in z dvema igralcema več izenačil dve sekundi pred koncem, ko je plošček prek črte potisnil Curtis Fraser. Štiri sekunde pred koncem podaljška je po strelu Scotta Hothama palico podstavil Jarrett in zadel za tretjo zmago Beljaka.