Navijači v Philadelphii so v prvem polčasu videli slab nogomet Hurtsa, ta pa se je v nadaljevanju prikazal v precej boljši luči. Foto: Reuters

To je bila sicer tekma (vsaj) dveh polčasov, v prvem je bila Philadelphia le bleda senca same sebe. Buffalo je namreč vodil s 17:7, domači zvezdnik Jalen Hurts je s podajami zbral le 33 jardov in vrgel še prestreženo podajo. Nezadovoljni navijači so tako po pol ure igre izžvižgali svoje ljubljence.

Sorodna novica Na zahvalni dan brez napetih končnic, Green Bay pripravil presenečenje

Hurts se je vendarle prebudil
V nadaljevanju pa se je domači zvezdnik vendarle zbral, skupaj dosegel kar pet zadetkov (tri po zraku, dva po tleh). Odločilnega je dosegel v podaljšku v vlogi tekača, ko se je dobri dve minuti pred predvidenim koncem v končno cono prebil z 12 jardov. S tem je odgovoril na točke Tylerja Bassa, ki je s prostim strelom tri minute prej Buffalo popeljal v vodstvo, kar je pomenilo, da mora Philadelphia za zmago nujno doseči zadetek.

Allen zadel težek strel
Bass je v rednem delu sicer zgrešil dva prosta strela. Da pa se je podaljšek sploh zgodil, je poskrbel domači strelec Jake Elliott, ki je 20 sekund pred koncem rednega dela zadel težek strel, dolg 59 jardov, in izenačil na 31:31. Dobro tekmo je imel tudi gostujoči podajalec Josh Allen (339 jardov, trije zadetki po zraku; dva po tleh, kot tekač je pridobil 81 jardov).

Houston le centimetri ločili od podaljška
Gledalci pa so podaljšek skoraj videli v Houstonu, kjer je Jacksonville slavil s 24:21. Gostitelji so imeli ob koncu tekme priložnost, da se izvlečejo v podaljšek, Matt Ammendola je izvajal prosti strel, dolg 58 jardov. Smer je bila prava, zmanjkalo pa je kanček dolžine, žoga je namreč zadela prečko in se od nje odbila nazaj v polje. Trevor Lawrence je za zmagovalce zbral 364 jardov in podajo za zadetek, v končno cono pa se je enkrat prebil tudi kot tekač.

Kansas letos ravno ne blesti, vseeno pa pridno nabira zmage. Foto: Reuters

Kansas zmaguje (še) brez navdušujoče igre
Lanski prvak Kansas kljub dobremu razmerju zmag in porazov (8-3) ni v šampionski formi. Na zadnjih treh tekmah je v drugem polčasu vselej ostal brez točke, tokrat se je v težavah na gostovanju pri Las Vegasu znašel na začetku, ko so Raidersi povedli s 14:0, a Chiefsi so na koncu vendarle slavili z 31:17. Patrick Mahomes je podal za dva zadetka (298 jardov), dvakrat se je v končno cono zvalil še tekač Isiah Pacheco.

Uspešen recept Chicaga: 4 in 4
Chicago je v ponedeljkovi tekmi v gosteh nekoliko presenetljivo premagal Minnesoto z 12:10. Vse točke za zmagovalce je dosegel Cairo Santos, ki je bil natančen pri štirih prostih strelih, svoje pa je dodala obramba, ki je domačemu podajalcu Joshui Dobbsu prestregla kar štiri podaje.