Janja Šegel je plavala v (počasnejši) prvi polfinalni skupini, za preboj v finale je bila za 1,26 sekunde prepočasna. Foto: www.alesfevzer.com

Uvrstitev med deseterico je zapravila s slabše odplavano zadnjo dolžino bazena. Finale je zgrešila za 1,26 sekunde.

"Končno 13. mesto je dobro. Nisem pa najbolj zadovoljna z rezultatom. Začela sem dobro, na koncu pa mi je malo zmanjkalo moči, a je bilo vseeno v redu. Že jutri me čaka tekma na 200 m prosto, kjer si želim polfinale," je povedala Janja Šegel.

Prireditelji so v petek podelili sedem kompletov kolajn. Na 200 m mešano je izjemen izid dosegel Britanec Duncan Scott, ki je z 1:50,98 le za dobro desetinko sekunde zgrešil evropski rekord. Francozinja Beryl Gastadello je osvojila krono na 100 m prosto, njen rojak Mewen Tomac je zmagi na 50 m hrbtno dodal še zlato na 100-metrski razdalji.

Z 2:16,09 je bila razred zase na 200 m prsno Nizozemka Tes Schouten. Drugo zlato je osvojil tudi Švicar Noe Ponti, ki je bil po 100 metrih delfin boljši še na enkrat daljši razdalji. Za evropskim rekordom Madžara Laszla Ceha je z 1:49,71 zaostal za 71 stotink. Nizozemka Kira Toussaint je ob zmagi na 50 m hrbtno za lastnim evropskim rekordom s 25,82 zaostala za 22 stotink.

Veliko živahneje bo v slovenskem taboru v soboto. Nežo Klančar čaka tekma na 50 m delfin, Janjo Šegel in Katjo Fain na 200 m prosto ter Taro Vovk in Tino Čelik na 50 m prsno.