Joakim Noah je v statistiko poleg trojnega dvojčka vpisal še tri blokade. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Lakersi so medsebojni izkupiček zmag proti Bobcatsom izenačili na 8:8, zdaj imajo negativno razmerje zmag le proti eni ekipi - Bostonu (123:153). Foto: EPA

Biki so dobili prav vse četrtine, blesteli pa so v prvem polčasu (55:48), ko so iz igre metali 54-odstotno, zadeli vseh devet prostih metov in zbrali kar 17 podaj. Luol Deng in Carlos Boozer sta dosegla po 21 točk, Joakim Noah pa je drugič v karieri dosegel trojnega dvojčka (11 točk, 13 skokov in 10 podaj).

Noah rad podaja
"Ljudem vedno govorim, da nisem klasični center, ki se preriva pod obročema, imam tudi druge vrline. Vedno sem vedel, da znam tudi podajati, v naši ekipi je na srečo veliko takih, ki znajo dosegati točke," je bil po tekmi dobro razpoložen Noah.

Obramba Keltov spet dovolila 100 točk
Boston je že 11. v sezoni prejel vsaj 100 točk, v celotni lanski (sicer skrajšani) sezoni pa se je to pripetilo le devetkrat. "Ta hip enostavno nismo dobra ekipa. Smo povprečna ekipa, ki ima na svojem računu enako število zmag in porazov," je bil kritičen trener Doc Rivers.

Bryant niz 30+ podaljšal na sedem tekem
Los Angeles Lakersi so v svoji dvorani premagali Charlotte s 101:100. Bobcatsi so imeli v zadnjih sekundah tri mete za zmago, a so vse zapravili. Kobe Bryant je dosegel 31 točk, s čimer je niz tekem, z vsaj 30 točkami, podaljšal na sedem. To je njegov najdaljši tovrstni niz po letu 2006, ko je zbral devet tovrstnih tekem.

Vroča roka Duncana je bila premalo za zmago
Denver je ugnal moštvo San Antonia s 112:106, Spursi so tako na zadnjih petih tekmah izgubili že četrtič. Danilo Galilinari je za gostitelje dosegel 28 točk, od tega dve ključni trojki v zadnjih petih minutah tekme. Pri Spursih je bil vroč Tim Duncan, ki je z 31 točkami dosegel svoj rekord sezone, ujel pa je še 18 žog.