Celjanke so že prvo četrtino dobile z dvomestno prednostjo (12:27). Do polčasa so presegle 50 točk (29:53). Tretja četrtina je bila še najbolj izenačena, toda presenečenja Mariborčankam ni uspelo prirediti. Na koncu so izgubile za 33 točk.

Pri Mariborčankah je le Aneja Stojko presegla mejo desetih točk, vknjižila jih je 14. Pri Celjankah so bile razpoložene Niyah Cg Becker (21 točk), Lea Bartelme (15 točk) in Blaža Čeh (13 točk).

Celjanke so na prvi tekmi Mariborčanke odpravile s kar 100:40.

Triglav pa je z zmago 80:63 izenačil dvoboj z Aksonom Ilirijo na 1:1 v zmagah (Ljubljančanke so na prvi tekmi v gosteh presenetile Triglav z 62:57). Odločilna tretja tekma v tem polfinalnem paru bo v soboto, gostiteljice bodo košarkarice Triglava.

V zadnjih dvanajstih sezonah sta v finalu igrala zgolj Cinkarna Celje in Triglav. Prav vse te finalne dvoboje z izjemo l. 2020, ko državnega prvenstva niso končali zaradi pandemije, so dobile Celjanke z rezultatom 3:0. Letos se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov.