Helios, ki ga je pred sezono prevzel Damjan Novaković, je dobro začel v državnem prvenstvu, slabše pa v Ligi ABA 2. Foto: www.alesfevzer.com

V Tivoliju so gostitelji v zadnji četrtini zapravili dvomestno prednost. Sedem minut pred koncem so povedli z 79:69, Helios pa je odgovoril s serijo 8:0. Minuto in pol pred koncem je Blaž Mahkovic goste popeljal v vodstvo, nato je finski organizator igre Perttu Blomgren dodal tri točke, srečanje pa je bilo dokončno odločeno, ko je dve nešportni napaki v zadnji minuti storil nekdanji član domžalske ekipe Anej Orel.

Pri Heliosu sta bila najbolj razigrana Rok Nemanič s 26 točkami (met za tri 6/7) in Tibor Mirtič, ki je ob 22 točkah ujel še deset odbitih žog. Luka Kureš je bil prvi ljubljanski strelec z 19 točkami. Gostje so imeli kar 18 napadalnih skokov, celo enega več kot v obrambi. Ilirija jih je v napadu zbrala devet.

LTH Castings nadigral Šenčur

V ponedeljek je igral tudi drugi slovenski predstavnik v Ligi ABA 2, Šenčur, ki pa je doživel visok poraz na gostovanju v Škofji Loki. V petek je v regionalnem tekmovanju ugnal Helios, tokrat pa je s kar 108:72 klonil pred LTH Castingsom. Vrsta pomočnika v slovenski reprezentanci Luke Bassina je drugič zmagala na domačem parketu. Vodila je od prve minute, za 30 pa povedla že v 28. minuti.

Škofjeločani so bili izjemno razpoloženi pri metu. Vseh deset igralcev se je vpisalo med strelce, kar devet pa jih je zadelo izza črte. Za tri so metali 16/31, za dve 75-odstotno, prevladovali pa so v skoku, saj so jih zbrali 16 več, imeli pa tudi zavidljivih 26 podaj. Izstopala sta Kendall Robinson s 25 točkami in 13 skoki ter Nace Frelih, ki je 22 točk dosegel ob stoodstotnem metu iz igre.