Billy Baron je utišal razgrete navijače Crvene zvezde. Foto: EPA

Žalgiris je prišel do 50-odstotnega izkupička, zadnjo četrtino je dobil s 25:17. Center Špancev Walter Tavares (221 cm) se je vpisal v zgodovino Evrolige kot košarkar z največ blokadami.

V dvorani Aleksandra Nikolića oz. v kultnem Pionirju se je zbralo 7469 gledalcev, ki so pripravili imenitno vzdušje. Beograjčani so bili popolnoma v podrejenem položaju v prvem polčasu (29:43). Še šest minut pred koncem ni prav nič kazalo na napeto končnico (49:64), nato pa sta Luca Vildoza in Nemanja Nedović dvignila gostitelje, Filip Petroušev je z dvema prostima metoma znižal na 64:66 minuto in pol pred koncem.

Billy Baron, ki je med letoma 2018 in 2020 igral za Crveno zvezdo, je bil še posebej motiviran. 32-letni Američan je zadel pet trojk iz desetih poskusov. Minuto pred koncem je bil natančen z desne strani (64:69) in rdeče-beli se niso uspeli več vrniti.

Ivanović pogrešal agresivno obrambo
"V letošnji sezoni smo že nekajkrat zapravili visoko prednost v zadnji četrtini. Tokrat so se moji varovanci v razgretem vzdušju zelo dobro držali. Ogromno smo vložili v to srečanje in zmaga je popolnoma zaslužena," je bil zadovoljen trener Milančanov Ettore Messina.

Duško Ivanović, ki je preporodil Crveno zvezdo, je tokrat doživel grenek poraz: "Milano je igral odlično. Predvsem na začetku tekme so bili veliko boljši od nas. Šele v zadnji četrtini smo odigrali agresivno v obrambi. Prepozno smo se prebudili in poraz je bil neizbežen."

Noua s trojko tik pred piskom sirene potopil Olympiacos
Priložnost za skok na prvo mesto je zapravil Olympiacos, ki je dva dni nazaj v derbiju nadigral Fenerbahče s 27 točkami razlike, danes pa je v drugem polčasu zapravil 21 točk prednosti proti Asvelu in desetinko sekunde pred koncem prejel trojko za 77:75. Mož odločitve je bil Amine Noua.

Prepelič z Valencio poražen v Münchnu
Bayern je premagal Valencio s 97:92. Žana Marka Šiška ni bilo v postavi Bavarcev. Klemen Prepelič je v dresu Valencie zbral šest točk in pet podaj v dobrih 21 minutah.

14. krog:
CRVENA ZVEZDA - OLIMPIA MILANO 67:71
Petrušev 20, Vildoza 16, Nedović 12; Baron 19 (5/10 za tri), Davies 15, Hall 11.

ŽALGIRIS - REAL MADRID 81:72
Evans 20, Ulanovas 19, Cavanaugh 15; Musa 22, Hezonja 17.

BAYERN - VALENCIA 97:92
Walden 18 (4/6 za tri), Bonga 14, Hunter 13; Dubljević 28 (5/6 za tri), Harper 15 ... Prepelič 6 (0/1 za dve, 1/5 za tri) in 5 podaj v 22 minutah.

ASVEL - OLYMPIACOS 77:75
Mathews in Kahudi po 14, De Colo in Noua (3/5 za tri) po 13; Vezenkov 16.

FENERBAHČE - BASKONIA 70:76