Zasedba s Kanarskih otokov je sredi druge četrtine povedla za 22 točk (46:24). V tretji četrtini pa je močno popustila, kar je ekipa iz Ankare izkoristila in se ji na začetku zadnje četrtine približala na štiri točke (61:57), v 35. minuti pa le na dve točki (64:62). Lakovičevi varovanci so se v prelomnih trenutkih dvoboja zbrali in po hudem boju le osvojili Evropski pokal.

V španski ekipi sta bila najučinkovitejša John Shurna z 18 in AJ Slaghter s 16 točkami, v turški pa Tyrique Jones in Axel Bouteille – oba sta dosegla po 17 točk.

V sezoni 2022/23 je v Evropskem pokalu nastopala tudi Cedevita Olimpija, a se ni uvrstila v izločilne tekme, potem ko je na 18 tekmah skupinskega dela dosegla le tri zmage in doživela 15 porazov.

Najuspešnejša ekipa v Evropskem pokalu je španska Valencia s štirimi zmagoslavji.