Luka Dončić še ni v najboljši strelski formi na začetku sezone, a vseeno se je veselil druge zmage po polomu v Atlanti na prvi tekmi v sezoni. Foto: Reuters

Trener Jason Kidd je debitiral pred domačimi navijači v American Airlines Centru. Pred desetimi leti se je veselil naslova prvaka, nato pa Dallas ni dobil nobene serije več v končnici.

Dončić je bil na parketu 34 minut. Met izza črte mu še ni stekel (1/6), zato pa je zadel vseh pet prostih metov. Izgubil je štiri žoge. Tim Hardaway in Reggie Bullocjk sta zbrala po 16 točk, Boban Marjanović pa je zadel vseh pet metov iz igre. Jalen Brunson je v odlični formi na začetku sezone, z 11 podajami je izenačil rekord kariere. Znova je bil razglašen Kristaps Porzingis, ki mu na začetku sezone ne gre po načrtih. Latvijec je zgrešil kar osem metov (2/10).

Dončić zadovoljen, da je proti Houstonu igralo vseh 15 košarkarjev

Pri Rocketsih je ostrostrelec Eric Gordon dosegel 22 točk, trikrat je zadel izza črte. Christian Wood je dodal 16 točk, Daniel Theis pa 15.

Navdušeni navijači komaj pustili Dončiću do besede
Tradicionalno na prvi domači tekmi uradni napovedovalec predstavi celoten kader. Dončić je dobil največji aplavz s tribun, nato pa sploh ni prišel do besede, ko je želel pozdraviti navijače. Moral jih je kar malce umiriti, navdušenje je bilo ogromno že pred začetkom srečanja, ki si ga je ogledalo 19.337 gledalcev.

Rocketsi z minimalno prednostjo na odmor
Houston, ki je po odhodu Jamesa Hardna v Brooklyn popolnoma prevetril ekipo, se je zelo dobro upiral. Ob odmoru so imeli Rocketsi tri točke naskoka (57:60). Ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu, nobena pa si ni priigrala občutnejše prednosti.

Dončić se je v prvi četrtini jezil na sodnika. Lani je prejel 15 tehničnih napak v rednem delu. Foto: Reuters

Dallas udarno začel tretjo četrtino
Mavericksi so sijajno začeli drugi polčas, z delnim izidom 13:0 so prevzeli pobudo. Hardaway in Dončić sta se razigrala. Houston več kot štiri minute ni dosegel niti točke.

V končnici Houston ni več ogrozil Dallasa
Rocketsi so se hitro vrnili. Izkušeni Gordon je s polaganjem končal tretjo četrtino in prednost Dallasa je skopnela na 91:88.

Na začetku zadnje četrtine je 19-letni turški dragulj Alperen Sengun s trojko znižal na 94:92. Marjanović in Bullock sta poskrbela za delni izid 9:0 in Dallas je lažje zadihal. V končnici se Rocketsi niso več nevarno približali, Dončić je dve minuti pred koncem spretno preigral Gordona in končal akcijo s polaganjem za 112:101. 52 sekund pred koncem je navdušil še s prodorom za zadnji točki gostiteljev na tekmi.

Kidd pohvalil Marjanovića
"Boban je bil odličen. Spremenil je potek tekme. Ne bo se velikokrat zgodilo, da bom na igrišče poslal vseh 15 igralcev. To je zelo dobro za kemijo v ekipi, vsi so se borili za to pomembno zmago," je povedal Kidd.

Davis in Westbrook odločila podaljšek v San Antoniu
Izjemno napeta tekma je bila v San Antoniu. Spursi so izgubili proti LA Lakserom s 121:125 po podaljšku. LeBron James je počival zaradi zvina desnega gležnja. V kratkih hlačah in sivem puloverju je vseskozi nervozno spremljal srečanje. V podaljšku je bil že pravi navijač, veselil se je vsake dobre poteze

Russell Westbrook je prikazal najboljšo predstavo po prihodu v Los Angeles. Foto: Reuters

Anthony Davis je prevzel dirigentsko palico. s 35 točkami in 17 skoki je bil neustavljiv. Russell Westbrook je že pet minut pred koncem rednega dela prejel peto osebno napako, a je nato odigral sijajno in se približal trojnemu dvojčku. S 33 točkami, 10 skoki in 8 podajami je prikazal najboljšo predstavo v dresu Jezernikov.

Malik Monk, ki je prišel iz Charlotta, je zadel trojko z desetih metrov 58 sekund pred koncem za vodstvo Lakersov (112:114). Jakob Pöltl je zgrešil dva prosta meta, a je ujel odbito žogo in Keita Bates-Diop je izenačil na 114:114. Dejounte Murray je zgrešil met za zmago San Antonia tik pred piskom sirene.

Davis, ki je v zadnji minuti rednega dela dobil močen udarec v koleno, je stisnil zobe. Minuto pred koncem podaljška je popravil zgrešeni met Kenta Bazemora (121:123). Devin Vassell je zgrešil trojko, Westbrook pa je s prodorom potrdil zmago Lakersov.

Bojevniki ostajajo neporaženi
V sredo bodo Lakersi gostovali v Oklahomi, ki je tokrat izgubila proti Golden Statu z 98:106. Bojevniki so se veselili že četrte zmage in ostajajo neporaženi. Gostitelji so imeli še sredi tretje četrtine 12 točk naskoka. Otto Porter je končal tretji del igre z dvema zaporednima trojkama, gostje pa so z 11 zaporednimi točkami prevzeli vodstvo, ki ga do konca srečanja niso več izpustili.

Stephen Curry je dosegel 23 točk, štirikrat je zadel izza črte. Na parketu je bil 32 minut, čeprav je trener Steve Kerr pred tekmo načrtoval, da bi ga spočil ob morebitni visoki prednosti v drugem polčasu.

Poškodba Jokića še pred odmorom
Utah je ugnal Denver s 122:110. Nikola Jokić je bila na parketu le 15 minut, a je bil vseeno najboljši strelec Nuggetsov s 24 točkami. Zgrešil je le en met iz igre (8/9). Igrišče je zapustil že minuto in 54 sekund pred odmorom. MVP rednega dela lanske sezone je imel hude bolečine v desnem kolenu, potem ko sta trčila z Rudyjem Gobertom. Utah je zadnjo četrtino dobil z 31:20. Gobert je zbral 23 točk in 16 skokov.

Tekme 26. oktobra:
DALLAS ‒ HOUSTON
116:106 (27:31, 30:29, 34:28, 25:18)
Dončić 26 (10/25 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 5/5), 14 skokov in 7 podaj v 34 minutah, Hardaway in Bullock (4/9 za tri) po 16, Marjanović (5/5 iz igre) in Brunson (11 podaj) po 11, Kleber (3/4 za tri) in Porzingis (2/10 iz igre, 1/4 za tri) po 9, Powell 7, Finney Smith 6, Brown 3, Ntilikina 2; Gordon 22 (3/5 za tri), Wood 16 in 17 skokov, Theis 15 in 10 skokov, Porter 13, Green 10, House 8, Nwaba 7, Tate 6, Sengun 5, Augustin 3, Martin 1.

NEW YORK ‒ PHILADELPHIA 112:99
Walker 19 (5/11 za tri), Fournier 18 (4/6 za tri), Randle 16, 11 skokov in 7 podaj, Rose 13, Barrett 10; Harris 23 (10/18 iz igre, 9 skokov in 9 podaj, Embiid 14, Niang 13, Green 12 (4/8 za tri).

OKLAHOMA CITY ‒ GOLDEN STATE 98:106
Gilgeous Alexander 30 (11/19 iz igre, 4/5 za tri), Robinson Earl 12, Dort 11; Curry 23 (4/9 za tri), Wiggins 21, Lee 20 (4/7 za tri).

SAN ANTONIO ‒ LA LAKERS * 121:125
Pöltl 27 (13/17 iz igre) in 14 skokov, Murray 21 (9/24 iz igre), 15 podaj in 10 skokov, Walker 21 (5/7 za tri), Vassell 19 (5/9 za tri); Davis 35 (15/31 iz igre) in 17 skokov, Westbrook 33 (15/27 iz igre), 10 skokov in 8 podaj, Monk 17 (4/10 za tri), Reaves 10.
* - po podaljšku

UTAH ‒ DENVER 122:110
Gobert 23 (7/8 iz igre) in 16 skokov, Mitchell 22 (9/20 iz igre, 1/9 za tri), Clarkson 19, Bogdanovič in Conley po 15; Jokić 24 (8/9 iz igre, 3/3 za tri) v 15 minutah, Barton 21, Gordon 20, Morris 19 (3/3 za tri), Porter 13, Čančar ni bil v kadru.