Jaren Jackson Jr. in Dillon Brooks se veselita 44. zmage Grizlijev v letošnji sezoni. Foto: AP

24-letni Ljubljančan je manjkal na vseh treh srečanjih z Grizliji v zadnjih devetih dneh. Prav vse tri so Mavericksi izgubili in znova so padli na polovično uspešnost (36 zmag in 36 porazov).

Zvezdnik Memphisa Ja Morant se je vrnil na treninge po aferi v Koloradu, odslužil je osem tekem prepovedi igranja, a še ni zaigral. Sedel je na klopi in v zadnji četrtini navdušeno pozdravljal soigralce, ki so zares blesteli. Jaren Jackson Jr. je nasul 28 točk, Santi Aldama se je izkazal z 22 točkami in 14 skoki. V skoku so bili Grizliji precej boljši (50:37).

Dallas brez koša iz igre v zadnjih šestih minutah
V zadnjih šestih minutah Mavericksi niso dosegli niti enega koša iz igre, zadnjih pet točk je s črte prostih metov prispeval Christian Wood. Kyrie Irving je bil najboljši strelec Dallasa z 28 točkami, vendar v zadnji četrtini ni dosegel niti točke. V končnici je skušal prevzeti odgovornost, a se je odločal za neizdelane mete in nekajkrat grdo zgrešil.

Irving je v prvem polčasu dosegel 20 točk, v zadnji četrtini pa niti ene. Zelo se je poznalo, da je obnovil poškodbo desnega stopala, ko ga je v tretji četrtini Dillon Brooks nenamerno pohodil. Foto: AP

Irving nasul 20 točk do odmora
Prvi polčas je bil zelo izenačen. Nobena ekipa si ni zagotovila višje prednosti. Mavericksi so odšli na odmor s tremi točkami naskoka (57:60). Irving je dosegel 20 točk v prvem delu in povzročal velike težave gostiteljem.

Mavericksi odnesli 13 točk naskoka v zadnjo četrtino
Sredi tretje četrtine si je Dallas z delnim izidom 12:4 prvič priigral dvomestno prednost po zabijanju Wooda (69:80). Grizliji so zelo slabo igrali v obrambi, tretjo četrtino so izgubili s 26:36 in po 36 minutah je kazalo na tretjo zaporedno gostujočo zmago Mavericksov (83:96).

Grizliji zaustavili Irvinga in zrežirali veliko vrnitev
Trener gostiteljev Taylor Jenkins je vseskozi opozarjal na obrambo in v zadnji četrtini so ga njegovi izbranci le poslušali. John Konchar in Aldama sta odprla zadnji del igre s trojkama. Že po dveh minutah zadnje četrtine so Grizliji znižali na 91:96.

Ja Morant je na zabavi v nočnem klubu v Denverju v živem prenosu na Instagramu poziral s pištolo. Incident se je zgodil 3. marca le nekaj ur po porazu Memphisa proti Nuggetsom. Zvezdnik Grizlijev je odslužil osem tekem prepovedi igranja. Tokrat je bil navdušen nad predstavo soigralcev v zadnji četrtini. Foto: AP

Pet minut pred koncem je Jackson Jr. z zabijanjem po podaji Dillona Brooksa poskrbel za vodstvo Memphisa s 104:103. Navijači v FedEx Foruru so se prebudili, potem ko je bilo v tretji četrtini vzdušje bolj komorno. Mavericksi so preveč stavili na Irvinga, ki so ga gostitelji odlično pokrili. V zadnjih štirih minutah je zgrešil vseh pet metov, tudi Bullock je obakrat zgrešil. Grizliji niso poskušali z nemogočimi meti izza črte, ampak sta Desmond Bane in Jackson Jr. s polaganjema potrdila zmago. 17 sekund pred koncem je Jason Kidd vzel zadnjo minuto odmora pri zaostanku petih točk (110:105). Irving je znova zgrešil, Aldama pa je s prostima metoma zapečatil usodo gostov iz Teksasa.

Wood: Želimo si zagotoviti prednost domačega parketa v prvem krogu
"Povedli smo za 16 točk in morali bi ohraniti prednost. Zgrešili smo nekaj odprtih metov v zadnji četrtini. Veliko smo gledali lestvico na Zahodu v zadnjih tednih. Naš cilj je zmaga na vsaki naslednji tekmi, saj si želimo zagotoviti prednost domačega parketa v prvem krogu končnice," je na novinarski konferenci poudaril Wood.

V sredo pomemben obračun proti aktualnim prvakom
Dallas je tri tedne pred koncem rednega dela na sedmem mestu. Razlike so minimalne. New Orleans na 12. mestu ima le poraz več. V sredo v American Airlines Center prihaja Golden State. Prvaki so prehiteli Maverickse na šestem mestu z zmago v Houstonu (108:121). Stephen Curry je dosegel 30 točk, Klay Thomspon pa jih je dodal 29. Oba sta bila po petkrat natančna izza črte.

57 točk Randla ni bilo dovolj za zmago Knicksov
Julius Randle je s 57 točkami postavil rekord kariere, a to ni bilo dovolj za zmago New Yorka proti Minnesoti (134:140). V tretji četrtini je prispeval kar 26 točk, v zadnji pa mu je zmanjkalo moči in dodal je le še pet točk.

Knicksi so se vrnili po zaostanku 17 točk in še dve minuti in pol pred koncem so imeli dve točki naskoka (131:129). Veteran Mike Conley je izsilil osebno napako in zadel tri proste mete, Taurean Prince (zadel je vseh osem metov izza črte) pa je s trojko in polaganjem potrdil pomembno zmago za Volkove, ki so tik za Dallasom v izenačeni zahodni konferenci.

Julius Randle je potreboval 11 točk v zadnji četrtini, da bi postavil rekord Madison Square Gardna, a mu ni uspelo. Foto: Reuters

Rekord Anthonyja obstal
Po treh četrtinah je kazalo, da bo padel klubski rekord Carmela Anthonyja, ki je 24. januarja 2014 nasul 62 točk Charlottu. To je še vedno rekord znamenitega Madison Square Gardna, Točko manj sta dosegla Kobe Bryant leta 2009 in James Harden leta 2019. Randle na koncu ni dosegel niti nepozabnega Bernarda Kinga, ki je na božični tekmi leta 1984 prispeval 60 točk proti New Jerseyju. V New Yorku še vedno vrtijo vrhunce te nepozabne tekme.

Brunson: Celotna ekipa bi mu morala pomagati, da bi ta večer postal prav poseben
"King in Anthony sta legendi kluba. Zaradi takih igralcev je velika odgovornost, ko oblečeš dres Knicksov," je po tekmi razlagal Randle, ki je bil zelo razočaran po porazu. Obraz si je pokril z brisačo.

"Randle je odigral neverjetno tekmo. Morali bi odigrati bolje, celotna ekipa bi mu morala pomagati, da bi ta večer postal prav poseben. Razočaranje po porazu je zdaj zasenčilo vso dobro voljo," je dodal Jalen Brunson, ki je zbral 23 točk in 10 podaj.

Chicago po dveh podaljških do velike zmage v Philadelphii
Zelo napeto je bilo tudi v Wells Fargo Centru v Phialdelphii, kjer so se po dveh podaljških veselili Biki iz Chicaga (105:109).

DeMar DeRozan in soigralci so ujeli pravo formo v idealnem trenutku. Biki se lahko prebijejo še kakšno mesto navzgor, saj so razlike zelo majhne. Foto: Reuters

Najboljši strelec lige Joel Embiid je znova prevladoval. Zbral je 37 točk in 16 skokov, v drugem podaljšku pa je tri minute in 54 sekund pred koncem prejel šesto osebno napako. Brez centra Sixersi zadnji dve minuti in pol niso dosegli niti točke.

Katastrofalna predstava Hardna
James Harden je imel katastrofalen večer (2/14 iz igre, 0/6 za tri). V 47 minutah je dosegel le pet točk, izgubil je tudi pet žog.

Ob koncu rednega dela so imeli Sixersi priložnost za zmago, a je Tyrese Maxey zgrešil trojko. Biki so imeli zadnji napad ob koncu prvega podaljška, vendar DeMar DeRozan ni bil natančen izza črte.

V ključnih trenutkih drugega podaljška je štiri točke prispeval DeRozan (25 točk, 10/22), dva prosta meta pa je zadel Zach LaVine (26 točk, 8/20 iz igre). Biki so se veselili tretje zaporedne zmage in se utrdili na 10. mestu, ki še vodi v dodatne kvalifikacije.