Dvoboj Giannisa Antetokounmpua, MVP-ja zadnjih dveh sezon, in LeBrona Jamesa, ki je ta naziv prejel štirikrat. Foto: Reuters

Najboljša ekipe rednega dela zadnjih dveh sezon in zdajšnji prvaki so se pomerili prvič po podelitvi individualnih nagrad za lansko sezono. V glasovanju za najkoristnejšega posameznika lige je bil James drugi za Giannisom Antetokounmpom, v izboru za najboljšega obrambnega igralca pa je Grk prehitel drugega superzvezdnika Jezernikov, Anthonyja Davisa. Po tekmi je LeBron zagotovil, da razplet glasovanja pri podeljevanju nagrad zanj ni predstavljal dodatne motivacije, četudi je sicer v preteklosti že nekajkrat komentiral izbore: "Nikoli ni šlo za individualne nagrade. Najpomembnejši je uspeh ekipe. Samo to šteje. Želim le dobro igrati in s tem na najboljši način pomagati svojemu moštvu, da premaga vsakega nasprotnika."

"To je bilo lansko sezono. Pred tekmo ni nihče tega omenjal. Naša glavna motivacija je bila, da ne izgubimo dvakrat zapored, in to nam je uspelo," je dodal Davis. Lakersi, ki so v gosteh v tej sezoni dobili vseh osem obračunov, so se na gostujočo turnejo odpravili po domačem ponedeljkovem porazu proti Golden Statu, ko so prvaki zapravili vodstvo z dvomestno razliko. V prvem polčasu je bil izid sedemkrat izenačen, v zadnjih petih minutah pa je bil delni izid 20:8 v gostujočo korist. Po polovici srečanja so branilci naslova tako vodili s 63:57, v drugem delu pa se niso več znašli v zaostanku.

Dobrih sedem minut pred koncem je bil rezultat 98:87 v gostujočo korist, toda štiri minute pozneje je razlika v koših Khrisa Middletona znašala le še dve točki. S trojko iz kota je odgovoril Kentavious Caldwell-Pope, ki je izza črte metal 7/10, srečanje pa končal s 23 točkami. Minuto pred koncem je dokončno z natančnim metom za tri odločil James, ki je bil prvi strelec tekme, ob tem pa je podelil še osem podaj. Trojke je metal 6/10, Lakersi skupaj pa odličnih 19/37. 18 točk je ob devetih skokih in šestih podajah pristavil Davis. V domači vrsti je bil s 25 točkami najuspešnejši Giannis Antetokounmpo, ki je zbral tudi 12 skokov. Jrue Holiday je dodal 22 točk, Middleton pa 20.

Sedma zaporedna zmaga Utaha, tretja New Yorka

New York Knicksi so s 119:104 slavili v San Francisu, kar je bila njihova tretja zaporedna zmaga. RJ Barrett je z 28 točkami postavil osebni rekord, Julius Randle pa je bil le eno podajo oddaljen od trojnega dvojčka, saj je v statistiko vpisal ob devetih podajah še 16 točk in kar 17 skokov. Pri Golden Statu je bil znova najbolj razpoložen Stephen Curry, ki je dal 30 točk. Zadel je pet trojk. Draymond Green je bil izključen že v prvem polčasu.

Utah, ki je na vrhu lestvice tik za Lakersi, je zmagal sedmič zapored. Na domačem parketu je bil s 129:118 boljši od New Orleansa. Pelikani so si v drugi četrtini priigrali 16 točk naskoka, toda domača vrsta je na krilih Donovana Mitchella naredila preobrat. Branilec Utaha je prispeval 36 točk, največ v tej sezoni, za tri točke je metal 6/7. Zion Williamson je bil s 27 točkami najboljši gostujoči strelec.