Shai Gilgeous-Alexander v povprečju dosega 31 točk na tekmo. Uspešnejša sta le Joel Embiid in Luka Dončić. Foto: Reuters

Za prvo zmago nad Kingsi na tretjem medsebojnem obračunu v tej sezoni je kanadski branilec prispeval 38 točk (met 15/26) in sedem podaj. 15 točk je ob metu iz igre 6/8 dosegel že v prvi četrtini. Jalen Williams je dodal 32 točk, statistiko pa je napolnil še z osmimi skoki in devetimi podajami. Oba sta po 19 točk vpisala že do polčasa, ko so gostitelji na odmor odšli s prednostjo desetih točk.

"SGA je igral kot kandidat za MVP-ja. Vse smo poskusili v obrambi, pa je vseeno dosegel 38 točk. Odličen je bil tudi Jalen Williams. Ne le zaradi 32 točk, ampak je bil nasploh zelo učinkovit," je dejal gostujoči trener Mike Brown. "Bili smo agresivnejši in odločnejši kot proti Dallasu. Ne gre za odziv po eni slabi tekmi, ampak je pomembno, da se zavedamo, kakšni so naši standardi, in se odzovemo, ko niso na ustrezni ravni. Igralci so res opravili odlično delo," je bil zadovoljen trener Thunderja Mark Daigneault.

Oklahoma je imela pobudo vso tretjo četrtino, v kateri je prednost povišala na 22, ko je naredila serijo 16:0. 17 je bila razlika pred zadnjo četrtino. Gostje iz Kalifornije so zaostanek stopili na -8, na kar je s trojko odgovoril Gilgeous-Alexander. Malik Monk je bil s 26 točkami prvi strelec Kraljev. Nov trojni dvojček, drugega zapored, četrtega na šestih februarskih tekmah, 17. v sezoni in 49. v karieri je z 21 točkami, 14 podajami in 11 skoki zbral Domantas Sabonis. Domača vrsta, še posebej obrambni specialist Lu Dort, je odlično ustavila prvega strelca Sacramenta De'Aarona Foxa, ki sicer v povprečju daje skoraj 27 točk, tokrat jih je pa le 15.

Boston še tretjič letos premagal Miami

Boston je ob le 12 porazih vpisal že 41 zmag. Foto: Reuters

Boston je zmagal že 41. Najboljša ekipa v ligi je s 106:110 slavila v Miamiju in Vročico premagala še tretjič v tej sezoni. "Zabavna tekma. Imamo veliko zgodovine s to ekipo. Zadnjič ko smo bili tu, smo jih nadigrali in vedeli smo, da bo tokrat tesneje. Bili so pripravljeni in res je lepo biti del takega obračuna," je povedal Jayson Tatum, ki je bil s 26 točkami, desetimi skoki in devetimi podajami prvo ime šeste zmage nad Miamijem na zadnjih sedmih obračunih.

25 točk je dodal Kristaps Porzingis, 20 Jaylen Brown, 15 pa Jrue Holiday, Kelti, ki so za tri metali 16/39, so zmagali četrtič zapored. Zanesljivo vodijo v ligi, pred krajšim premorom za All Star vikend pa jih čakata še dva dvoboja z Brooklynom. Pri Miamiju je bil prvi strelec Tyler Herro, ki je 22 od svojih 24 točk dal v drugem polčasu. 22 točk je zbral Bam Adebayo. Floridska ekipa je igrala oslabljena, saj je zaradi smrti v družini manjkal Jimmy Butler. Med tekmo sta se poškodovala Terry Rozier in Josh Richardson. Za kako resni poškodbi gre, bo znano po dodatnih pregledih.