Kelly Olynyk je bil najboljši strelec Miamija v Memphisu. Foto: Reuters

Gostje s Floride so se na najboljši mogoč način pobrali po hudem porazu sredi tedna, ko jih je s kar 111:84 odpravil Utah. Tekma se je lomila na uvodu zadnje četrtine, ko je Miamiju uspel delni izid 11:0, s katerim je povedel s +6 (76:82).

Poraz proti Utahu je bil hud, zato je bilo pomembno, da smo se pobrali in danes slavili. Zmaga je za nas zelo velika.
Kelly Olynyk, košarkar Miamija

Odločilne točke v zadnjih dvajsetih sekundah s štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti prispeval Kelly Olynyk, skupaj z Joshom Richardsonom najboljši strelec ekipe (18 točk). "Poraz proti Utahu je bil hud, zato je bilo pomembno, da smo se pobrali in danes slavili. Zmaga je za nas zelo velika," je po tekmi dejal Olynyk.

Goran Dragić je zaradi bolečin v kolenu izpustil drugo tekmo zapored. Miami bo v nedeljo končal serijo šestih gostovanj z obračunom v New Orleansu.

Stephen Curry je bil najučinkovitejši posameznik Golden State Warriorsov v Sacramentu. Foto: Reuters

Warriorsi v treh minutah do zmage v Sacramentu
Po visokem porazu so se pobrali tudi prvaki Lige NBA. Golden State Warriorsi, ki so pred dvema dnevoma za kar 20 točk klonili pred Torontom, so tokrat s 130:125 slavili v Sacramentu. Razigran je bil trojček Curry-Durant-Thompson, ki je gostiteljem skupaj nasul kar 95 točk. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v končnici tekme, natančneje dobre pol minute pred koncem rednega dela, ko je Klay Thompson zadel trojko za 125:126. Delo je nato s štirimi zaporednimi zadetimi prostimi meti dokončal Stephen Curry. Warriorsi so v prvih treh četrtinah nasprotniku nasuli kar 103 točke, nato doživeli strelski mrk v četrti četrtini, a se vseeno dovolj hitro pobrali in v zadnjih treh minutah Kingse nadigrali s kar 17:2.

Liga NBA, tekme 14. decembra:
MEMPHIS - MIAMI 97:100
Conley 22, Jackson in Temple po 15; Olynyk in Richardson po 18, T. Johnson 17.
Dragić ni igral zaradi poškodbe desnega kolena.

Boston Celticsi so v svojem TD Gardnu premagali Atlanto in dosegli še osmo zmago zapored. Nazadnje so klonili pred Dallasom Luke Dončića. Foto: Reuters

BOSTON - ATLANTA 129:108
Irving 24 (4/5 za tri), Tatum 22, Morris 20 (6/8 za tri); Huerter 19, Bazemore in Len po 13.

PHILADELPHIA - INDIANA 101:113
Embiid 40 (13/22 iz igre) in 21 skokov, Redick 22, Simmons 18; Young 26 in 10 skokov, Bogdanović 18, Oladipo, Joseph in Sabonis (16 skokov) po 14.

CHARLOTTE - NEW YORK * 124:126
Zeller (13 skokov) in Batum po 21, Williams 20, Walker in Lamb po 16; Mudiay 34 (14/21 iz igre; rekord kariere), Knox 20, Vonleh (11 skokov) in Kanter po 15.