Marvin Jones je v prvem polčasu ob popolnem metu (iz igre 7/7, prosti meti 3/3) dosegel 17 točk, od tega 15 v drugi četrtini. V drugem polčasu Jones ni več vrgel žoge na koš. Foto: FMP/Aleksandar Bursać

Trojka Domna Lorbka pred iztekom 38. minute in Tomićevo polaganje sta prinesla izenačenje na 60. V zadnji minuti je bilo zelo napeto, Luka Lapornik je zadel trojko (62:63), Marko Radovanović pa je na drugi strani zadel oba prosta meta. Olimpija je imela zadnji napad, poskusila sta Boban Tomić in Lapornik, toda koša ni bilo, prav tako ne osebne napake. Ljubljančane v zadnjih dveh krogih čaka še ogorčen boj za obstanek. V nedeljo bodo gostili Cedevito, v zadnjem krogu pa sledi ključna tekma v Novem mestu.

17 točk Jonesa v prvem polčasu
Olimpija je skok izgubila z 38:23, močno je šepal met z razdalje (v prvem polčasu trojke 0/9). Prvi strelec FMP-ja je bil Stefan Momirov s 16 točkami, za Olimpijo pa je Marvin Jones prispeval 17 točk, vse v prvem polčasu.

Odlična druga četrtina
Olimpija se v prvi četrtini (17:13) ni znašla, FMP je imel predvsem občutno boljši met iz igre. Druga četrtina se je začela z domiselno akcijo Šamanića in Jonesa, ki jo je Jones končal z zabijanjem. To je bila napoved Jonesovega šova – ameriški center (15 točk v drugi četrtini) je kraljeval pod obročem in dvignil celotno ekipo, ki je v obrambi igrala po željah trenerja Zdovca. V predzadnji minuti je Jones Olimpijo popeljal v vodstvo 22:34, ob polčasu je bilo 26:36.

FMP povedel za sedem točk
V nadaljevanju Jones ni dosegel nobene točke, Mirza Begić (6 točk v tretji četrtini) in Luka Lapornik (5) pa sta bila premalo, da bi Olimpija lahko tekmeca v tretji četrtini držala na varni razdalji. FMP se je vztrajno bližal in tik pred koncem tretje četrtine prišel na vsega točko zaostanka (48:49). V zadnji četrtini je povišal prednost na sedem točk. Najprej je Aleksa Uskoković v 32. minuti zadel za 54:49, v 35. minuti pa za 60:53.

Radovanović zapečatil Olimpijino usodo
Za Olimpijine košarkarje je bil koš dolgo zaklet, nato pa se je le odprlo in po trojki Lapornika se je 47 sekund pred koncem nasmihala zmaga. A v odločilnih trenutkih – kot že tolikokrat letos – ni bilo prave zbranosti, tako slovenskim prvakom še naprej teče voda v grlo. FMP-ju je zmago zagotovil Radovanović, ki je 25 sekund pred koncem zadel oba prosta meta.

Zdovc: Nekateri fantje so delovali prestrašeno
"Za nas je bila to zelo pomembna tekma, toda domačini, pri katerih je manjkal Stefan Pot, so pokazali več želje po zmagi. Tega ne morem reči za svoje fante, ki so, vsaj nekateri, delovali prestrašeno. FMP je skozi tekmo rasel v svoji igri, mi pa smo padali. V prvem polčasu smo še prikazali nekaj dobrih potez, po glavnem odmoru pa nismo našli pametne rešitve na napad domačih. V zadnjih sekundah smo izpustili dve priložnosti, da si priigramo zmago. Gremo naprej, svojo priložnost bomo iskali na zadnjih dveh tekmah rednega dela, ki bosta za nas izredno pomembni," je poudaril trener Jure Zdovc.

V zadnjem krogu Krka – Olimpija
Krka je v 20. krogu svoje delo opravila z odliko in niz porazov v soboto prekinila z zmago nad drugouvrščeno Cedevito (82:71), ki bo v nedeljo v predzadnjem krogu gostovala v Ljubljani. V zadnjem krogu se bosta slovenska predstavnika pomerila med seboj in prav mogoče je, da bo to ključna tekma za obstanek. Zadnjeuvrščena ekipa se bo morala za naslednjo sezono posloviti od Lige ABA.