Luka Dončić je v prvem polčasu prispeval 15 točk, devet skokov in šest podaj. Na koncu sta mu le dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka. Foto: www.alesfevzer.com

Varovanci Aleksandra Sekulića bodo v nedeljo ob 15.00 gostovali v Münchnu proti Nemčiji, nato pa jih čaka vrhunec tega obdobja – branjenje naslova evropskih prvakov. Slovenija za pot na SP, ki bo naslednje poletje v Aziji, potrebuje vsaj še dve zmagi v preostalih petih nastopih v drugem delu kvalifikacij.

Odlična predstava vseh treh igralcev iz Lige NBA
V Celju je znova blestel Luka Dončić s 25 točkami. Zvezdnik Dallasa se je približal trojnemu dvojčku, zbral je še 11 skokov in osem podaj, na parketu je bil pol ure. MVP zadnjega evropskega prvenstva Goran Dragić je dosegel 19 točk, zadel je tri trojke iz štirih poskusov. Zelo natančen je bil tudi tretji Slovenec v Ligi NBA, Vlatko Čančar se je izkazal s štirimi trojkami iz petih poskusov.

Slovenci so se prebudili po slabem startu
Estonci so v razgretem vzdušju začeli zelo pogumno. Z osmimi zaporednimi točkami so si zagotovili sedem točk naskoka (5:12), potem ko sta Kerr Kriisa in Kristian Kullamae zadela izza črte. Slovenci so se po slabših uvodnih petih minutah prebudili. Vlatko Čančar je zadel dve trojki, enkrat pa je bil natančen Goran Dragić. V zadnji minuti in pol prve četrtine so z delnim izidom 8:0 prevzeli vodstvo po 12 minutah (27:23). Dončić je zadel trojko in dodal še dva prosta meta.

Šov Dončića v drugi četrtini
Na začetku druge četrtine so aktualni evropski prvaki precej bolje zaigrali tudi v obrambi. Estonci skoraj tri minute niso dosegli niti točke in Goran Dragić je povišal na 37:25. Dončić je sijajno vodil igro, razigral je soigralce, ki so zadevali z vseh položajev. Mike Tobey je z atraktivnim zabijanjem poskrbel za prednost 20 točk (53:33). Dončić je dvignil gledalce na noge s trojko z osmih metrov (v prvem polčasu je zbral 15 točk, devet skokov in šest podaj), ob odmoru je na semaforju pisalo 56:38.

Goran Dragić je v 18 minutah dosegel 19 točk, zgrešil je le dva meta iz igre. Foto: www.alesfevzer.com

Estonci so se približali na -11, nato pa so popolnoma popustili
Estonci se niso predali in ob koncu tretje četrtine so znižali na 77:63. Osem minut pred koncem je Klemen Prepelič prejel nešportno osebno napako. Janari Joesaar je zadel dva prosta meta, nato pa je s trojko znižal na 79:68 in Sekulić je moral vzeti minuto odmora.

Slovenci so se hitro zbrali in odgovorili z delnim izidom 10:0, Goran Dragić je povišal na 89:68 šest minut pred koncem. Gostje so bili v izgubljenem položaju. Dončić je bil še vedno zelo motiviran. V zadnji minuti je zadel trojko, nato pa je poskusil še iz devetih metrov z leve strani, a je malce zgrešil.

Sekulić: Vsaka zmaga je lahko ključna
"Vpisali smo pomembni točki. V tej fazi je lahko vsaka zmaga ključna, zato sem zadovoljen, kako smo se lotili tekme in kako smo jo končali. Zavedali smo se, da ekipa Estonije ni naivna. Nima sicer izrazitih posameznikov, je pa zato zelo homogena. Vzdušje v dvorani je bilo fantastično in vedno je zabavno igrati ob taki energiji s tribun," je povedal selektor Sekulić.

Slovenci po slabšem začetku zanesljivo ugnali Estonce
Jure Zdovc je prejel priznanje KZS-ja, nato pa je užival v sijajnem vzdušju v Zlatorogu. Foto: www.alesfevzer.com

KZS podelil zlate in srebrne žoge
Zadnji nastop Slovenije pred domačimi gledalci je KZS izkoristil za podelitev priznanj reprezentantom z največ nastopi v dresu z državnim grbom. Zlato žogo za več kot 50 nastopov so dobili Uroš Slokar, Sani Bečirović in Matjaž Smodiš, srebrno žogo za 25 nastopov oziroma za več kot 15 na mestu selektorja pa Gašper Vidmar, Jaka Klobučar, Domen Lorbek, Nebojša Joksimović, Samo Udrih, Miha Zupan, Saša Zagorac, Jure Zdovc, Matic Rebec, Božidar Maljković in Igor Kokoškov.