David Silva in soigralci so se veselili velike točke. Foto: Reuters

Trener kraljevega kluba Zinedine Zidane je v začetno postavo uvrstil Martina Ödegaarda, ki je še v pretekli sezoni igral za Real Sociedad.

Najlepšo priložnost za Real v prvem polčasu je imel Sergio Ramos v 36. minuti po podaji iz kota. Alexander Isak je minuto pred odmorom zapretil, a se je s parado izkazal Thibaut Courtois.

V drugem polčasu je Real pritisnil. Dani Carvajal, Karim Benzema in Toni Kroos so streljali od daleč, vratar Alex Remiro pa je bil vedno na pravem mestu.

V 63. minuti je vstopil David Silva, ki je poleti prišel iz Manchester Cityja, kjer je pustil neizbrisen pečat. Dve minuti pred koncem je njegov strel z roba kazenskega prostora ustavil Raphael Varane.

Courtois zadovoljen s predstavo
"Mislim, da smo igrali disciplinirano v obrambi. Sociedad ni imel veliko priložnosti. Zadnja podaja ni bila prava, zato nismo zadeli. To je bila naša prva tekma v novi sezoni in ritem igre je bil visok. V drugem polčasu smo malce popustili, vendar smo lahko s prikazanim kar zadovoljni," je povedal vratar Courtouis.

Granada začasno na vrhu
Na današnjih preostalih tekmah je Granada dosegla drugo zmago nove sezone in z 2:1 premagala Alaves, s čimer so se Andaluzijci začasno tudi postavili na vrh lestvice. V polno sta zadela Roberto Soldado in Darwin Machis.

Betis je Valladolid premagal z 2:0, uspešna sta bila Nabil Fekir z bele točke in William Carvalho.
Novi prvoligaš Cadiz pa je dosegel prvo zmago, z 2:0 je v gosteh premagal Huesco, strelca sta bila Alvaro Negredo in Jorge Pombo.

Barca in Atletico začenjata prihodnjo nedeljo
Barcelona in madridski Atletico, ki sta igrala na zaključnem turnirju Lige prvakov v Lizboni, bosta prvenstvo začela v tretjem krogu prihodnjo nedeljo.