Anamarija Lampič. Foto: BoBo

Anamarija Lampič je imela zaradi izjemnega sprinta odlično izhodišče, saj se je na progo podala z osmega mesta, na koncu pa osvojila 33. mesto. Lampič je bila na progi z naskokom najhitrejša, a kar deset dodatnih krogov je vseeno pomenilo izgubo kar 25 mest. Lena Repinc je osvojila 48. mesto., Polona Klemenčič pa 51. mesto.

Lampič je hitro začela, a na prvem strelskem postanku je imela ogromno težav, streljala je zelo počasi, za piko na i pa je zgrešila kar tri strele, zaradi česar je morala preteči skoraj pol kilometra, s tem pa je padla na 30. mesto. Polona Klemenčič je na tem delu tek na 35. mestu, Lena Repinc pa je 46.

Najbolje je bilo še na drugem postanku
Na drugem postanku je Lampič nepokrito pustila le zadnjo tarčo, s čimer je napredovala na 27. mesto, Repinc je napredovala na 44. mesto, Klemenčič pa padla na 49. Lampič ni nič kaj bolje streljala na tretjem postanku, saj je tudi prvič stoje pustila nepokrite tri tarče, s čimer je padla na 35. mesto. Repinc je bila tu 47., Klemenčič pa 54.

Anamarija Lampič je tudi na zadnjem strelskem postanku pustila tri nepokrite tarče, s čimer je padla na 42. mesto. Repinc je ostala na 47. mestu, Klemenčič pa je napredovala na 51. mesto.

Lampič ima zamašen nos
"Strelsko sem danes res razočarana. Zadala sem si cilj, da bom veliko bolj pozorna na strelišču, kar sem tudi bila, a res ni bil moj dan. Na progi pa si nisem mislila, da bom lahko tako hitro tekla. Imam zamašen nos in bili smo v dilemi, ali naj sploh nastopim ali ne. Sicer pa upam, da gre le za prehlad in bo forma ostala takšna, kot je, da bomo jutri boljše nastopile," je nastop ocenila Lampič.

Izjemen nastop Norvežana

Johannes Thingnes Boe je v idiličnih zimskih razmerah slavil 75. zmago v karieri. Foto: EPA

S skoraj minuto zaostanka je šel Johannes Thingnes Boe na moško zasledovalno tekmo, toda Norvežan je spet dokazal svoje mojstrstvo in je z enim zgrešenim strelom precej zanesljivo opravil s konkurenco. Jakov Fak je z 22. mesta napredoval na 16.

Boe je za 22,6 sekunde ugnal rojaka Johannesa Dala-Skjevdala (trije zgrešeni streli). Norveško prevlado sta na tretjem oziroma četrtem mestu zaokrožila Tarjei Boe (zmagovalec petkovega sprinta je z dvema zgrešenima streloma zaostal za 28 sekund) in Sturla Holm Laegreid.

Jakov Fak je moral na 12,5 kilometra dolgi progi (5 x 2,5-km) dvakrat v kazenski krog, z zaostankom 2:39,5 je osvojil 16. mesto. Lovro Planko je bil 33., Miha Dovžan 35. in Anton Vidmar 41.

Med Slovenci je na prvem postanku dobro streljal le Jakov Fak in s petimi zadetimi tarčami že napredoval na 16. mesto.