Branilec Gabriel je že v 4. minuti poskrbel za vodstvo Arsenala. Foto: EPA

Lestvica se na vrhu ni spremenila. Arsenal ima še vedno točko prednosti pred Liverpoolom in Aston Villo. Ekipa iz Birminghama je bila zadnjič prvak leta 1981, v tem krogu pa bi lahko prevzela vodstvo, a ji ni uspelo premagati zadnjeuvrščenega Sheffield Uniteda (1:1). Aston Villa je bila na prvem mestu zadnjič v sezoni 1998/99.

Hitro vodstvo Arsenala
Topničarji, ki v zadnjih letih niso imeli veliko uspeha na kultnem Anfieldu, so začeli zelo pogumno. V 4. minuti je Martin Ödegaard s prostega strela z leve strani podal v kazenski prostor, branilec Gabriel Magalhaes je imel veliko prostora in z glavo je poslal žogo v mrežo. Videosodnik je pregledal posnetek in ugotovil, da Brazilec ni bil v prepovednem položaju.

Mohamed Salah je odlično zaključil akcijo po pol ure igre. Foto: EPA

Salah izkoristil odlično podajo Alexandra-Arnolda
Redsi so izenačili po pol ure igre. Trent Alexander-Arnold je z dolgo podajo na desni strani zaposlil Mohameda Salaha. Egipčan je preigral branilca Oleksandra Zinčenka, prodrl v kazenski prostor in z levo nogo zabil žogo pod prečko. Vratar David Raya je bil nemočen.

Alexander-Arnold stresel prečko
V drugem polčasu je ritem igre malce padel. Topničarji so spretno odbijali vse napade gostiteljev. V 73. minuti je imel Arsenal na voljo kot, po odbiti žogi pa so igralci stekli v protinapad petih proti dvema. Salah je na desni strani našel Alexandra-Arnolda, ki je z desetih metrov stresel prečko.

West Ham v drugem polčasu nadigral rdeče vrage
Na uvodni sobotni tekmi je West Ham ugnal Manchester United z 2:0. To je bila sladka zmaga za Davida Moyesa, ki je julija 2013 nasledil legendarnega sira Alexa Fergusona na klopi rdečih vragov. Po nizu slabih izidov je bil odpuščen že aprila 2014.

To je bil tudi začetek velike krize Manchester Uniteda, ki se je v letošnji sezoni le še stopnjevala. V zadnjem desetletju vitrina na Old Traffordu ni sijala, saj v njej ni nobenega pokala za zmago v angleškem prvenstvu, V Ligi prvakov pa so rdeči vragi v finalu zadnjič igrali maja 2011.

Jarrod Bowen je bil nerešljiva uganka za branilce rdečih vragov. Veselil se je že enajstega zadetka v sezoni. Foto: EPA

Areola preprečil veselje Garnachu
V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Alejandro Garnacho v 35. minuti, ki se je znašel sam pred vratarjem Alphonsom Areolo, ki pa je sijajno posredoval z nogo.

Bowen kronal odlično predstavo z vodilnim zadetkom
V drugem polčasu so bili gostitelji precej nevarnejši. V 56. minuti je napadalec Jarrod Bowen po podaji iz kota streljal z glavo s šestih metrov, a je bil Andre Onana na pravem mestu.

V 72. minuti je Lucas Paqueta dvignil žogo prek branilcev Manchester Uniteda, Bowen si je spretno zaustavil žogo in jo z levico poslal v mrežo.

Kudus kaznoval napako Mainooja
Šest minut zatem je najstnik Kobbie Mainoo naredil veliko napako. Lucas Paqueta je takoj zaposlil Mohammeda Kudusa, ki je z roba kazenskega prostora z desno nogo povišal na 2:0.

Na zadnjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih je United zmagal le enkrat, zadnji gol pa so rdeči vragi dosegli ob zmagi nad Chelseajem, še eno ekipo, ki letos ne blesti.

Luton presenetil vse bolj razglašeni Newcastle
Luton je še poglobil krizo Newcastla (1:0). Edini gol je v 25. minuti z glavo dosegel Andros Townsend. To je bil njegov prvi zadetek za Luton, ki se je veselil velikih treh točk v boju za obstanek.

Varovanci Eddieja Howa so v zadnjih tednih doživeli številna razočaranja. Po porazu proti Milanu prejšnji teden so izpadli iz vseh evropskih tekmovanj. V torek so izpadli iz ligaškega pokala, potem ko so na Stamford Bridgeu vodili vse do 92. minute. Chelsea je prek Mihajla Mudrika izenačil in nato napredoval v polfinalu po streljanju enajstmetrovk. Tudi v Premier ligi so srake vse bolj oddaljene od mest, ki vodijo v evropska tekmovanja v prihodnji sezoni.

Rebecca Welch je spisala zgodovino Premier lige. Foto: EPA

Rebecca Welch prva ženska v vlogi glavne sodnice na tekmi Premier lige
Uspešna je bila še ena ekipa z dna lestvice, pred tekmo zadnjeuvrščeni Burnley je na Craven Cottageu ugnal Fulham (0.2). V Londonu se je v zgodovino vpisala 40-letna Rebecca Welch, postala je prva ženska, ki je sodila tekmo elitne angleške lige.

Hat-trick Solankeja za zmago Bournemoutha
Nottingham Forest je izgubil proti Bournemouthu z 2:3. Gostitelji so od 23. minute igrali z igralcem manj. Vsi goli so padli v drugem polčasu, za goste je vse tri prispeval Dominic Solanke, zadnjega v četrti minuti sodnikovega dodatka.