Janis Andetokumbo. Foto: Reuters

Zaključni turnir bo v naslednjih dneh gostil Las Vegas. Nanj sta se v noči na torek uvrstila še Indiana in New Orleans.

Sorodna novica Indiana na krilih Haliburtona v četrtfinalu pokala izločila Boston

Milwaukee se je po izenačenem prvem polčasu (75:72) v nadaljevanju postopoma odlepil in na koncu strl Knickse, ki niso znali ustaviti Janisa Andetokumba (35 točk, 10 skokov), Damiana Lillarda (28 točk) in druščine, ki so zadeli kar 23 od 38 poskusov za tri točke (60,4-odstotni met).

Bucksi si želijo vse do konca
"Nocoj smo naredili velik korak. Želeli smo priti v Las Vegas, a ko pridemo tja, moramo posel tudi dokončati. Tam moramo zmagati na dveh tekmah," je odločen domači trener Adrian Griffin. "Od začetka smo igrali trdo. Nato smo si v drugem polčasu dobro podajali žogo in z velikim kolektivnim trudom našli odprte igralce. Kot ekipa postajamo vse bolj uigrani, več kot igramo skupaj, bolj napredujemo," je dodal Andetokumbo.

Julius Randle je za Kratkohlačnike, ki so po treh zmagah v nizu doživeli prvi poraz, zbral 41 točk, razigrana sta bila še Jalen Brunson (24) in R. J. Barrett (23).

Razigrani LeBron James

LeBron James. Foto: Reuters

Lakersi so pred svojimi gledalci premagali Phoenix s 106:103, s tem dosežkom pa prvi zvezdnik LeBron James ostaja v igri, da v 21. sezoni Lige NBA osvoji tudi to novo tekmovanje. Tekmo je končal kar z 31 točkami, osmimi skoki, petimi podajami in petimi ukradenimi žogami. Anthony Davis je k zmagi dodal 27 točk in 15 skokov.

Odločilna trojka Reavesa
Pri gostih je bil prvi strelec Kevin Durant z 31 točkami, vendar je dobri dve sekundi pred koncem zgrešil zadnji poskus za podaljšek. Eden od junakov je bil tudi Austin Reaves, ki je 15 sekund pred koncem zadel trojko za vodstvo s 105:101. Jezerniki se bodo v četrtek v polfinalu turnirja v Las Vegasu pomerili z moštvom New Orleans Pelicans.

Pokalno tekmovanje, četrtfinale

MILWAUKEE (1) − New York (4)
146:122 (37:35, 38:37, 37:24, 34:26)
J. Andetokumbo 35 (15/22 iz igre), 10 podaj in 8 skokov, Lillard 28 (8/13 iz igre, 5/7 za tri) in 7 podaj, Beasley 18 (6/10 za tri), Middleton 14, Portis 13, Payne 12, B. Lopez in Green (3/4 za tri) po 9, Beauchamp 6, T. Andetokumbo 2; Randle 41 (14/19 iz igre, 2/2 za tri, prosti meti 12/12), Brunson 24 (10/22 iz igre, 0/5 za tri), Barrett 23, Hart 11, DiVincenzo in Quickley po 7, Hartenstein 4, McBride 3, Robinson 2.

LA LAKERS (1) − Phoenix (4)
106:103 (33:23, 26:24 24:35, 23:21)
James 31 (12/25 iz igre, 2/4 za tri), 11 podaj in 8 skokov, Davis 27 (10/26 iz igre) in 15 skokov, Reaves 20 (3/8 za tri), Russell 8, Hačimura 7, Prince 5, Reddish 4, Christie 3, Vanderbilt 1; Durant 31 (12/17 iz igre, 4/7 za tri), Allen (4/8 za tri) in Booker (11 skokov) po 21, Goodwin in Gordon po 7, Eubanks 6, Little 5, Nurkić 3, Bates Diop 2.

Že odigrano:
INDIANA (2) − Boston (3)
122:112 (22:24, 26:31, 37:23, 37:34)

Sacramento (2) − NEW ORLEANS (3)
117:127 (36:35, 25:34, 30:31, 26:27)

Polfinalni tekmi bosta odigrani 7. decembra v Las Vegasu, isto prizorišče bo dva dni pozneje gostilo tudi finale.