Dani Pedrosa je vnovčil najboljši štartni položaj in zanesljivo zmagal. Foto: EPA
Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo se je moral tokrat zadovoljiti z drugim mestom. Foto: EPA
Dovizioso, Pedrosa
Na odru se je Pedrosi pridružil še njegov en dirkač Honde Andrea Dovizioso. Takole sta proslavila odlični uvrstitvi. Foto: Reuters
Andrea Iannone
V razredu Moto 2 je na dirko dobil Andrea Iannone. Foto: EPA

Drugi je bil Jorge Lorenzo, tretji pa Andrea Dovizioso. V skupnem seštevku še vedno vodi Lorenzo, na drugo mesto pa se je prebil Pedrosa, ki je izkoristil odsotnost poškodovanega Valentina Rossija.

Španec vodil celo dirko
Pedroso je na prvi dirki za VN Italije razreda Moto GP brez Rossija vodil od začetka do konca. "Vsekakor bi bila to povsem druga dirka, če bi na njej nastopil Rossi," je dejal 24-letnik. Italijan je v soboto grdo padel na treningu in si zlomil golenico. Po operaciji, ki je trajala dve uri in pol, naj bi bolnišnico zapustil v desetih dneh. Sezona zanj je najverjetnje že končana.

Lorenzo moral priznati premoč
Pedrosov rojak Lorenzo je sicer vozil odlično, nekajkrat je kazalo, da zna smukniti na prvo mesto, a je bil Pedrosa vendarle prehiter (njegova prednost je nekajkrat trajala celo 7 sekund ali več). "To je bilo zame kar veliko razočaranje," je dejal po dirki. Zaključil je: "Nisem našel tiste hitrosti, ki sem jo dosegel na treningih in zaradi tega mi je zelo žal. Vseeno sem z 20 novimi točkami v skupnem seštevku zelo zadovoljen."

V razredu motoGP2 je slavil Italija Andrea Iannone, v razredu do 125 ccm pa Španec Marc Marquez.