Anthony Davis je bil najboljši strelec tekme s 40 točkami, a precej bolj zadovoljen je bil po koncu srečanja Jayson Tatum. Foto: AP

Najuspešnejši ekipi v zgodovini Lige NBA (oba kluba sta osvojila po 17 naslovov prvaka) sta prikazali zelo dobro predstavo v Crypto.com Areni. Celticsi so v silovitem naletu, to je bila že njihova osma zmaga na zadnjih devetih tekmah. Jezerniki so po zmagi na prvem pokalnem tekmovanju Lige NBA v Las Vegasu popustili in doživeli šesti poraz na zadnjih osmih tekmah.

Celotna prva peterka Bostona je bila razigrana. Kristaps Porzingis je prispeval 28 točk in 11 skokov, Jayson Tatum je dosegel 25 točk, Jaylen Brown pa jih je dodal 19, Jrue Holiday in Derrick White sta se izkazala z 18 točkami in tudi z odlično obrambo.

Kristaps Porzingis je 13 od 28 točk dosegel v tretji četrtini, ko so bili Celticsi neustavljivi. Foto: AP

40 točk Davisa premalo, slab strelski večer Jamesa

Taurean Prince je zadel pet trojk, LeBron James pa ni imel strelskega večera (5/14 iz igre), vseeno pa je bil blizu trojnega dvojčka (16 točk, 9 skokov in 8 podaj).

Sanjski start Celticsov
Brown je bil neustavljiv v uvodnih minutah, s sedmimi točkami je poskrbel za udaren start Celticsov. Lakersi so po dveh minutah in 40 sekundah zaostajali z 0:12 in trener Darvin Ham je moral vzeti minuto odmora. Jezerniki niso našli pravega ritma v napadu in sredi prve četrtine so si nabrali najvišji zaostanek na tekmi (12:30). V zadnjih treh minutah uvodne četrtine Boston ni dosegel niti točke in Lakersi so znižali na 23:32 po 12 minutah.

Prince in Lakers vrnila Lakerse v igro
V drugi četrtini so rezervisti Bostona hitro zapravili visoko prednost. Prince je zadel tri trojke, razigran je bil tudi Davis in Lakersi so na odmor odšli le s točko zaostanka (57:58).

Trener Boston Joe Mazzulla je bila zelo zadovoljen s predstavo svojih varovancev. Foto: AP

Porzingis neustavljiv v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa so Jezerniki povedli, zadnjič na tekmi pa so vodili s 66:64. Razigral se je Porzingis, ki je v tretji četrtini prispeval 13 točk in Celticsi so si znova nabrali lepo prednost (90:99).

V zadnji četrtini se Lakersi niso uspeli več nevarno približati, obramba je bila preslaba. Boston je zlahka dosegal točke in trener Ham je že dve minuti in 40 sekund pred koncem na klop poklical Jamesa.

James: Trenutno se ne moremo enakovredno kosati z najboljšimi ekipami
"Prva peterka je bila razigrana v napadu in težko nas je zaustaviti, ko nam igra steče. To je velika zmaga. V drugem polčasu smo se izkazali. Mislim, da lahko igramo še precej bolje, odločilne tekme se bodo začele aprila," je povedal Tatum.

"Vsi igralci niso zdravi. Trenutno se ne moremo enakovredno kosati z najboljšimi ekipami lige. Precej se moramo izboljšati. Prepričan sem, da nam bo uspelo," je povedal James.

Boston je na tretji božični tekmi večnih tekmecev prvič zmagal. V letih 1951 in 2008 so bili boljši Lakersi.

Prvaki v končnici strli Bojevnike
Denver je bil boljši od Golden Stata s 120:114. Obračun v Ball Areni je bil izjemno izenačen, gostje so ob polčasu vodili s 54:53.

Nikola Jokić je bil nezgrešljiv s črte prostih metov. Foto: Reuters

Odločitev je padla sredi zadnje četrtine, ko so Bojevniki po dveh zaporednih koših Andrewa Wigginsa zadnjič povedli s 103:102. Najprej je Nikola Jokić dosegel štiri točke, Jamal Murray jih je v seriji dodal pet in Denver je slabi dve minuti pred koncem povedel s 114:107. Stephen Curry je sicer s trojko znižal na 114:110, a to je bilo premalo za preobrat.

Jokić zadel vseh 18 prostih metov
Murray je za zmagovalce dosegel 28 točk, prvi zvezdnik Nikola Jokić je bil blizu trojnega dvojčka (26 točk, 14 skokov in osem podaj), pri tem pa je zadel vseh 18 prostih metov!

Kerr o številnih osebnih napakah: To je bilo odvratno
"Nisem jezen na sodnike. Zelo me moti, da smo z novimi pravili odnesli pravo obrambo iz te lige. Sodniki so bili naučeni, da sodijo osebne napake in igralci to znajo unovčiti. Omogočili smo igralcem, da se na lahek način prebijejo do črte za proste mete. Sodniki morajo piskati osebne napake, ker so bili tako naučeni. Če bi bil navijač, si ne bi želel ogledati drugega polčasa te tekme. To je bilo odvratno," je bil na novinarski konfernci razočaran trener Bojevnikov Steve Kerr.

RJ Barrett je gledalce večkrat dvignil na noge. Foto: Reuters

Brunson zrežiral zmago New Yorka
New York je še drugič v 48 urah gostil Milwaukee in tokrat premagal ene izmed favoritov za naslov s 129:122. Bucksi so bili v soboto prepričljivo boljši s 130:111. Tudi tokrat so začeli dobro, sredi uvodne četrtine so še vodili s 16:14, nato so vajeti prevzeli gostitelji, kjer se je vse vrtelo okrog Jalena Brunsona in RJ Barretta, ki sta do polčasa skupaj dosegla kar 38 točk (Brunson 20 in Barrett 18). Gostitelji so tako ves čas držali prednost okrog desetih točk in na odmor odšli s prednostjo 11 točk (62:51). Največja razlika je bila pri odstotku zadetih metov iz igre (47:40 %).

Jalen Brunson je iz igre metal 15/28. Foto: Reuters

V drugem polčasu se slika ni veliko spremenila, Milwaukee se je ob koncu tretje četrtine sicer približal na štiri točke (77:73), a se je razlika do konca četrtine spet povišala na 11 (98:87). New York je prednost zadržal do konca brez večjih težav. Brunson je pridno polnil gostujoči obroč in končal pri 38 točkah.

Na drugi strani sta Janis Andetokumbo in Damian Lillard dosegla po 32 točk, Lillard je sicer preveč forsiral met za tri točke (4/13).

Quickley: Ta zmaga je še posebej sladka
"Igrali smo s pravo energijo. To je bila popolnoma drugačna tekma kot sobotna," je povedal trener Knicksov Tom Thibodeau.

"Milwaukee ima odlično moštvo. Vedno je velik izziv za nas. Res jih že dolgo časa nismo premagali in ta zmaga je še posebej sladka," je dodal Immanuel Quickley. New York je po devetih zaporednih porazih na medsedbojnih tekmah končno ugnal Milwaukee.

Miami odlično nadomestil Butlerja, Philadelphia nemočna brez Embiida
Miami je premagal Philadelphio s 119:113. Novinec Jaime Jacquez je vpisal prvi dvojni dvojček v karieri z 31 točkami in 10 skoki. Trener Erik Spoelstra še vedno ne pozna poraza na božičnih tekmah, dobil je vseh devet, kar je rekord Lige NBA. Manjkal je zvezdnik Jimmy Butler, a se to ni pretirano poznalo.

Vročica je zbrala kar 20 skokov več (56:36). Zelo se je poznalo, da je manjkal najboljši strelec lige Joel Embiid, ki je počival zaradi poškodbe gležnja.

Tobias Harris je dosegel 27 točk za Sixerse. De’Anthony Melton (5/17 iz igre, 2/9 za tri) in Tyrese Maxey (4/20 iz igre, 1/8 za tri) sta imela izjemno slab večer.

Tekme 25. decembra:
NEW YORK
– MILWAUKEE
129:122 (36:27, 26:24, 36:36, 31:35)
Brunson 38 (15/28 iz igre, 1/3 za tri), Randle 24 (8/17 iz igre) in 9 skokov, Barrett 21, Quickley 20, Hartenstein 11, Hart 10, DiVincenzo 3, Grimes 2; Andetokumbo (13/24 iz igre, prosti meti 5/9 in 13 skokov) in Lillard (10/21 iz igre, 4/13 za tri in 8 podaj) po 32, Middleton 24 (4/9 za tri), B. Lopez 14, Portis 12, Payne in Connaughton po 3, A. Jackson 2.

DENVER – GOLDEN STATE
120:114 (29:26, 24:28, 39:35, 28:25)
Murray 28 (10/18 iz igre, 3/5 za tri), Jokić 26 (4/12 iz igre, 0/2 za tri, prosti meti 18/18), 14 skokov in 8 podaj, Porter Jr. 19 in 10 skokov, Gordon 16 (10 skokov) in Caldwell Pope (4/8 za tri) po 16, Braun 6, Waton 5, Jackson in Strawther po 2; Wiggins 22 (7/11 iz igre, 2/4 za tri), Curry 18 (7/21 iz igre, 3/13 za tri), Šarić 14, Paul (3/5 za tri), Podziemski (3/4 za tri) in Kuminga po 13, Thompson 9 (3/10 za tri), Jackson Davis 8, Looney 4.

LA LAKERS – BOSTON
115:126 (23:32, 34:26, 33:41, 25:27)
Davis 40 (15/26 iz igre, 2/4 za tri) in 13 skokov, Prince 17 (5/12 za tri), James 16 (5/14 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Hačimura 12, Reaves 11, Russell 8, Vanderbilt 6, Reddish 5; Porzingis 28 (11/19 iz igre, 2/8 za tri) in 11 skokov, Tatum 25 (6/15 iz igre, prosti meti 12/13), Brown 19, Holiday in White (11 podaj) po 18, Pritchard 10, Horford 6, Hauser 2.

MIAMI – PHILADELPHIA
119:113 (26:22, 37:27, 23:37, 33:27)
Jacquez 31 (11/15 iz igre) in 10 skokov, Adebayo 26 (9/15 iz igre) in 15 skokov, Herro 22 (8/25 iz igre, 4/11 za tri), Robinson 16 (5/10 za tri), Lowry 12, Love 8 in 10 skokov, Cain 3, Martin 1; Harris 27 (10/18 iz igre, 4/7 za tri), Oubre 25 (6/9 za tri), Bamba 18 (7/8 iz igre, 3/3 za tri), Melton 15 (5/17 iz igre, 2/9 za tri), Maxey 12 (4/20 iz igre, 1/8 za tri), Beverley 9, Reed 4, Martin 2, House 1.

PHOENIX – DALLAS
114:128 (24:36, 30:28, 38:27, 22:37)
Allen 32 (12/22 iz igre, 8/17 za tri), Metu 23 in 19 skokov, Booker 20 (6/14 iz igre, 1/4 za tri) in 10 podaj, Durant 16 (4/11 iz igre) in 8 skokov, Gordon 14 (2/7 za tri), Azubuike 4, Goodwin in Eubanks po 2, Okogie 1; Dončić 50 (15/25 iz igre, 8/16 za tri, prosti meti 12/12), 14 podaj, 6 skokov, 4 ukradene žoge in 3 blokade v 44 minutah, Jones 23 (9/18 iz igre, 3/8 za tri), Lively 20 (8/9 iz igre) in 10 skokov, Hardaway 18 (3/9 za tri), Exum 7, Powell 4, Williams in Hardy po 3, Irving ni igral.