Alexandre Pato je končni izid postavil v 88. minuti. Foto: Reuters
Kaka in Ronaldinho v pogovoru med tekmo. Foto: EPA
Antonio Valencia je zabil edini gol v Moskvi. Foto: Reuters
Marc Planus (desno) je dosegel zmagoviti zadetek za Bordeaux. Foto: EPA
Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini (desno) je bil junak v Torinu. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je prispeval svoj delež ob visoki zmagi Chelseaja proti Atleticu. Foto: Reuters

Gostitelji so po 45 minutah vodili z 1:0 in nič ni kazalo, da bi lahko rdeče-črni v nadaljevanju prišli do sploh prve zmage na stadionu Santiago Bernabeu. Raul je v 19. minuti izkoristil veliko napako vratarja Dide, ki je imel po strelu Estebana Granera žogo že v naročju, a jo je nato izpustil, ter s 66. zadetkom v evropskih pokalih izenačil rekord Nemca Gerda Müllerja.
Slab večer Casillasa
Milan je izid poravnal v 62. minuti, ko je Ikerja Casillasa s strelom s 30 metrov na napačni nogi ujel Andrea Pirlo. Španski čuvaj mreže si je še večjo napako privoščil štiri minute pozneje, ko je po dolgi podaji Massima Ambrosinija brez potrebe stekel iz vrat, ker zunaj 16-metrskega prostora ni tvegal izključitve in zato ni prijel žoge z roko, pa ga je Alexandre Pato brez težav premagal.
Z lepim strelom ob levi vratnici je v 76. minuti domače navijače na noge ponovno spravil Royston Drenthe, a zadnji so se smejali gostje, saj je dve minuti pred koncem po lepi akciji in podaji Clarencea Seedorfa z volejem tik pred Casillasom še drugič zadel Pato. Leonardovi varovanci so domačo mrežo tretjič zatresli že nekaj trenutkov prej, a je sodnik gol Thiaga Silve z glavo neupravičeno razveljavil zaradi domnevnega prekrška. Po sramotnem domačem porazu proti Zürichu v prejšnjem krogu se zmage Milana bržkone niso nadejali niti njegovi največji navijači ...
Oslabljeni rdeči vragi zmagali še tretjič

Po torkovi senzaciji Rubina iz Kazana, ki je z 2:1 slavil v Barceloni, drugo rusko moštvo, CSKA, ni presenetilo še enega velikana, Manchester Uniteda.

Angleški prvaki so v Moskvi zasluženo slavili z 1:0, edini zadetek je v 86. minuti dosegel Antonio Valencia. Ekvadorec je iz težkega položaja žogo v mrežo pospravil po podaji Dimitarja Berbatova z glavo. Predložek v sredino je z leve strani poslal Nani. Valencia je štiri minute prej stresel tudi prečko.
Trener rdečih vragov Alex Ferguson na stadionu Lužniki ni mogel računati na poškodovane Ryana Giggsa, Wayna Rooneyja, Patricea Evraja, Ji Sung Parka in Darrena Fletcherja.
Na drugi tekmi skupine B Wolfsburg iz vrste priložnosti ni zadel in se je moral zadovoljiti z remijem proti Bešiktašu.
Ciani po enkrat zadel v vsako mrežo
V skupini A se je v težkem položaju znašel Bayern, ki je po zgodnjem vodstvu doživel poraz z 1:2 v Bordeauxu. Branilec Michael Ciani je v 6. minuti zatresel lastno mrežo, nato pa po pol ure z izjemnim golom s peto popravil napako in izenačil. Takoj zatem je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Thomas Müller, številčno premoč Francozov pa je še pred koncem prvega polčasa izkoristil Marc Planus in iz bližine v vodstvo popeljal gostitelje.
Münchenčani, ki so igrali brez Francka Riberyja, Arjena Robbna in Ivice Olića, so se v drugem polčasu izognili še višjemu porazu, saj je Hans Jörg Butt ubranil enajstmetrovki Yoanna Gourcuffa in Jussieja. V 72. minuti bi lahko Luca Toni celo izenačil, a je njegov strel z glavo ustavil okvir vrat.
Juventus je odpor Maccabija iz Haife strl v 47. minuti. Po prostem strelu Diega je bil z glavo uspešen Giorgio Chiellini.