Napadalec iz Konga Streli Mamba je bil blizu hat-tricka, v drugem polčasu je zapravil veliko priložnost. Foto: Reuters

Trener črno-rumenih Lucien Favre je po polomu v Münchnu (0:4) pred dvema tednoma prejel številne kritike. Številni strokovnjaki mu napovedujejo, da ne bo dočakal spomladanskega dela na klopi Borussie. "Klassiker" je očitno pustil posledice tudi po reprezentančnem odmoru, saj so Dortmundčani odigrali katastrofalen prvi polčas. Stali so daleč od tekmecev, puščali preveč prostora in bili popolnoma brez idej v napadu.

Lucien Favre je bil zelo zaskrbljen. Njegovi izbranci so se vendarle prebudili v drugem polčasu. Tudi točka je seveda premalo v boju za naslov prvaka. Foto: Reuters

Presenetljivi prvoligaš Paderborn je zbral šele šest točk in je glavni kandidat za selitev v drugo ligo. Tja po proračunu in igralskem kadru tudi spada. Izbranci Steffena Baumgarta se niso prav nič ustrašili izjemnega vzdušja, ki ga je pripravilo 81.365 gledalcev.

Galapredstava Paderborna v prvem polčasu
V peti minuti so gostitelji slabo izvedli kot, Kai Pröger je ušel po desni strani, preigral Nica Schulza in podal pred vrata, kjer je Streli Mamba s petih metrov potisnil žogo v mrežo. Osem minut pred odmorom je Ben Zolinski s svoje polovice sijajno podal v prazen prostor, napadalec iz Konga Mamba pa je stekel sam proti Romanu Bürkija in ga ukanil z desnico.

Žvižgi s tribun stadiona Westfalen se še niso polegli, ko so navijači doživeli nov šok. Gerrit Holtmann je ušel po levi strani, se v kazenskem prostoru otresel Juliana Weigla in z levico poslal žogo med nogama Bürkija v mrežo za neverjetnih 0:3.

Zingerle preprečil preobrat
V sodnikovem dodatku prvega polčasa se je poškodoval še napadalec Paco Alcacer, ki je odšepal v garderobo in vmes močno udaril po steni. Vstopil je Julian Brandt, na začetku drugega polčasa pa še Thorgan Hazard in Achraf Hakimi. Favre je vse tri ase iz rokava potegnil že pred začetkom drugega dela.

Kapetan Marco Reus je tik pred koncem rešil točko. Foto: Reuters

Dortmundčani so drugi polčas začeli odločno. V 47. minuti je Jadon Sancho z natančnim strelom s 13 metrov znižal na 1:3 po podaji Hakimija. Napadi so se ves čas vrstili, vratar Paderborna Leopold Zingerle pa je bil junak večera. Obranil je nevarna strela Marca Reusa in Brandta. Tudi Mats Hummels in Hazard nista bila natančna.

Šest minut pred koncem je Axel Witsel znižal z glavo po podaji Matsa Hummelsa. Popoln napad Dortmundčanov se je obrestoval v 93. minuti, ko je kapetan Reus izenačil z glavo po podaji Sancha z leve strani.

Favre: Tako ne bo šlo več naprej
"Res neverjetno slabo smo igrali v prvem polčasu. Edina pozitivna stvar tega večera je, da smo nato izvlekli 3:3. Zdaj nas čaka temeljita analiza. Tako ne bo šlo več naprej," je bil jezen Favre.

Točka proti zadnjeuvrščeni ekipi ni nič kaj obetavna napoved za ključno tekmo Lige prvakov, ko Borussia v sredo gostuje na Camp Nouu v Barceloni.

Corentin Tolisso in Serge Gnabry sta blestela v Düsseldorfu. Foto: Reuters

Bayern še brez prejetega gola pod vodstvom Flicka
Hansi Flick je preporodil Bayern. Na letni skupščini mu je vodstvo kluba zaupalo mesto glavnega trenerja vsaj do zimskega premora, vse bolj pa je mogoče tudi podaljšanje do konca sezone. Pod njegovim vodstvom Bavarci še niso prejeli zadetka.

V 11. minuti je Joshua Kimmich poslal predložek pred vrata z desne strani, Benjamin Pavard pa je malce preusmeril žogo v kazenskem prostoru in končala je v mreži Zackaryja Steffena.
Vratar Fortune je naredil ogromno napako v 27. minuti, ko je z roko vrgel žogo naravnost do Thomasa Müllerja, ki jo je takoj oddal do Serga Gnabryja. Razigrani vezist je opazil Corentina Tolissoja, ki je s 15 metrov z desnico povišal na 0:2. Že v 34. minuti je bila tekma odločena. Razigrani Gnabry je unovčil podajo Müllerja.

Hansi Flick je dobil vse tri tekme v vlogi glavnega trenerja Bayerna. Skupna razlika v zadetkih je kar 10:0. Foto: Reuters

Lewandowski prvič v tej sezoni brez zadetka
Bayern je bil za dva razreda boljši, gostitelji pa popolnoma nemočni. V drugem polčasu se je zelo trudil Robert Lewandowski, ki je želel nadaljevati neverjeten niz zadetkov. Na uvodnih enajstih srečanjih Bundeslige je zadel, tokrat pa mu ni uspelo. Še najbližje je bil v 65. minuti, ko je njegov strel z glavo s sedmih metrov obranil Steffen. Končni izid je postavil Philippe Coutinho, potem ko je Lewandowski podal z leve strani, Müller pa je žogo mojstrsko podaljšal s peto.

Union presenetil vodilno Borussio
Bayern zaostaja le še točko za vodilno Borussio iz Mönchengladbacha, ki je doživela presenetljiv poraz v Berlin. Union je bil boljši z 2:0. Po četrt ure je z glavo zadel napadalec Anthony Ujah. Gostje niso imeli pravega odgovora, vrstili so se jalovi napadi. V 91. minuti je Sebastian Andersson z glavo postavil končni izid. Nova velika zmaga novinca v ligi na stadionu An der Alten Försterei.