Reprezentanti so kot velika družina objeti v krogu vse do zadnjih sekund upali na poljski čudež. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Nadomestni kapetan Milivoje Novakovič in steber obrambe Boštjan Cesar sta po koncu tekme v krog priklicala vse igralce, ki so nato objeti poslušali razplet tekme v Chorzowu. V središču je bil telefon Zlatka Dediča, prek katerega je napadalec pogovarjal s svojo punco Meliso, ki je gledala tekmo Poljska - Slovaška. Začele so se čustvene minute, ki so se vlekle kot ure, Poljaki so napadali, a odrešilnega zadetka za Slovenijo ni bilo niti po 4-minutnem sodnikovem podaljšku. Tekma v zasneženi Šleziji se je končala z 0:1 za goste, ki so se prvič v svoji zgodovini uvrstili na svetovno prvenstvo v nogometu.

Upanje pomešano z razočaranjem
Razočaranje je leglo na slovenske izbrance, ki so se hitro zavedeli, da jih čakata dve tekmi, na katerih bodo lahko presenetili uglednega, v tem trenutku še neznanega nasprotnika in tako uresničili svoje sanje o sodelovanju na zboru vseh najboljših nogometašev sveta, ki ga bo drugo poletje prvič gostila črna celina.