Ivan Perišić je z zadetkom v 15. minuti utišal italijanske navijače, ki so še vedno proslavljali vodilni zadetek Candreve. Foto: Reuters
Antonio Candreva
Antonio Candreva je z razdalje zadel fantastičen gol. To je bil tudi prvi zadetek v hrvaški mreži v kvalifikacijskem ciklusu za Euro 2016. Foto: Reuters
Hrvaški navijači
Hrvaški navijači so dobrih 15 minut pred koncem še drugič poskrbeli za prekinitev tekme. Foto: Reuters
Izraelski nogometaši
Izraelski nogometaši so se znesli nad reprezentanco Bosne in Hercegovine (3:0), ki je za nameček srečanje končala brez izkčjučenega Tonija Šunjića. Foto: Reuters
Hrvati do točke na San Siru
Hrvati z baklami še drugič prekinili srečanje
Velika napaka Buffona ob golu Perišića
Candreva z razdalje zadel za 1:0

Hrvati so gostitelje na sredini igrišča popolnoma nadigrali, bili so prepričljivejši, manjkala jim je predvsem zbranost pred vrati Gianluigija Buffona, ki si je v prvem polčasu privoščil napako ob izenačujočem zadetku Ivana Perišića.

Hrvaška reprezentanca je prevlado nadaljevala tudi v drugem polčasu, ki pa je bil dobrih petnajst minut pred koncem zaradi bakel na zelenici, ki so jih odvrgli hrvaški navijači, prekinjen za dlje časa. Na tribunah je prišlo tudi do spopadov s policijo.

Perišić izničil zadetek Candreve
Hrvati so srečanje začeli bolj odločno, hitro so pritisnili na vrata gostiteljev in si takoj priigrali dve polpriložnosti, a prvi so mrežo zatresli Italijani. Antonio Candreva je v 11. minuti z razdalje odmeril natančen strel in nemočnega Danijela Subašića premagal ob njegovi desni vratnici. San Siro je 'eksplodiral'. To je bil šele prvi zadetek, ki ga je hrvaška reprezentanca prejela v letošnjem kvalifikacijskem ciklusu za Euro 2016. Vseeno veselje italijanskih navijačev v Milanu ni trajalo dolgo, saj je že štiri minute pozneje izid poravnal Ivan Perišić. Ta je po levi strani lepo prodrl v kazenski prostor in sprožil po sredini gola. Gianluigija Buffona je strel nekoliko presenetil, žoga je pod njim zletela v mrežo. Glavni sodnik Bjorn Kuipers je srečanje zaradi bakel na zelenici takoj zatem za nekaj trenutkov prekinil.

Modrić s poškodovano mišico na klop
V 27. minuti so bili gledalci priča dvema menajvama. V italijanski izbrani vrsti je Manuela Pasqualeja zamenjal Roberto Soriano, v hrvaški ekipi pa je moral zelenico zaradi poškodbe stegenske mišice zapustiti Luka Modrić, namesto njega je zaigral Mateo Kovačić. Do odmora so bili za odtenek boljši Hrvati, ki so pokazali več želje, priigrali so si tudi boljše (pol)priložnosti. Vroče je bilo zlasti v prvi minuti sodnikovega dodatka, ko je v domačem kazenskem prostoru zavladal kaos, potem ko se je žoga nekontrolirano odbila, ko sta zanjo skočila Buffon in Mario Mandžukić, a so se štirikratni svetovni prvaki izvlekli.

Hrvati Italijanom skrili žogo
V nadaljvanju so Hrvati popolnoma zasenčili gostitelje. Zavladali so na sredini igrišča, Italijanom so skrili žogo, ves čas so pletli mrežo okrog kazenskega prostora nasprotnika. Lepo zapolnjen San Siro ni bil zadovoljen nad predstavo Contejevih varovancev, že nekaj minut po začetku drugega polčasa je bilo mogoče slišati prve žvižge. Polpriložnosti za Hrvate so se vrstile. V 50. minuti je z razdalje poskusil Kovačić, po uri igre je Perišić z glavo meril nenatančno, potem ko je odličen predložek v kazenski prostor poslal Ivan Rakitić. V 69. minuti je v igro namesto Ivice Olića vstopil Andrej Kramarić, napadalec, ki je v hrvaškem prvenstvu letos na 14 tekmah zadel kar 21 golov. Italijani so bili povsem nemočni, prvi pravi strel proti vratom gostujoče ekipe je z razdalje sprožil šele po dobrih 20 minutah nadaljevanja sprožil rezervist Stephan El Shaarawy, ki je v 52. minuti zamenjal nerazpoloženega Cira Immobileja.

Hrvaški navijači še drugič prekinili tekmo
V 73. minuti so hrvaški navijači z odmetavanjem bakel na zelenico še drugič prekinili tekmo, sodnik Kuipers je nogometašem ukazal odhod z igrišča. Medtem so se nekateri hrvaški navijači udarili z italijanskmi policisti, ki so s tribun pospremili skupino najbolj težavnih posameznikov. Prevlada hrvaške reprezentance se je nadaljevala tudi po nekajminutni prekinitvi. Varovanci Nika Kovača so še naprej pritiskali na Buffonova vrata, italijanski napadi so bili sila redki. V 87. minuti se je zlata priložnost ponudila Perišiću, ki je sprejel odlično Rakitićevo podajo, stekel v kazenski prostor in z leve strani z diagonalnim strelom za slab meter zgrešil daljšo vratarjevo vratnico. Po treh minutah sodnikovega dodatka sta se ekipi razšli s po eno osvojeno točko.