Jayson Tatum je iz igre metal 14/23, od tega 5/10 za tri. V statistiko je v 48 minutah vpisal tudi devet skokov. Foto: Reuters

Tudi drugi medsebojni obračun ekip, ki imata letos visoke ambicije, po rednem delu ni dal zmagovalca. V Staples Centru je novembra odločitev padla po dodatnih petih minutah, v TD Gardnu pa sta bila potrebna celo dva podaljška. Boston je slavil osmič na zadnjih devetih tekmah, sicer pa že sedmič v nizu na domačem terenu.

Celticsi so sporočili, da bodo naslednjo sezono upokojili dres s številko 5, ki jo je v Bostonu nosil Kevin Garnett. Legendarni krilni center, ki je sicer največji pečat pustil pri Minnesoti, je s Kelti leta 2008 osvojil šampionski prstan. Letos bo tudi imenovan v Hišo slavnih.

Za obe moštvi prihaja tedenski premor v pravem času, saj imata obe nekaj težav s poškodbami. Kelti so igrali brez tretjega strelca Jaylena Browna, pri gostih pa je manjkal Patrick Beverley, ki je zelo pomemben člen obrambe Clippersov. Hkrati je zasedba iz Los Angelesa večinoma tekme igrala brez Paula Georgea, ki je zaradi poškodbe na parketu prebil le 15 minut, igro pa zapustil že v drugi četrtini.

"Skušal sem ostati čim mirnejši in imeti pravi poker obraz, ampak košarka je igra čustev in občinstvo je bilo izjemno, kar te ponese," je o občutkih v odločilnih trenutkih dejal najboljši košarkar srečanja Jayson Tatum, ki je priznal, da je težko ostal popolnoma zbran, kar pa se v njegovi igri ni poznalo. "Je vse bolj samozavesten. Ekipa mu zaupa in tudi sam si bolj zaupa," je o mladeniču Bostona spregovoril prvi gostujoči zvezdnik Kawhi Leonard.

V zadnjih dveh minutah in pol je Boston po Tatumovi zaslugi dvakrat povedel za tri, a so Clippersi dvakrat izenačili. Odločilno trojko za podaljšek je 46 sekund pred koncem rednega dela zadel Marcus Morris. Gostitelji so v zadnjih dveh minutah prvega podaljška nadomestili štiri točke zaostanka, nato po Tatumovih dveh zaporednih koših 24 sekund pred koncem povedli s 127:124, za nov podaljšek pa je tri sekunde hitreje z natančnim metom izza črte poskrbel Landry Shamet.

Dve minuti sta še ostali pred iztekom drugega podaljška, ko je po prodorih Marcusa Smarta in Tatuma domača zasedba povedla s 134:130. Montrezl Harrell je z zabijanjem znižal, zatem pa je zablestel Gordon Hayward, ki je najprej zadel za tri, po zapravljenem Tatumovem napadu je na drugi strani 55 sekund pred koncem blokiral Loua Williamsa in s štirimi prostimi meti v zadnji minuti potrdil zmago Celticsov.

Tatum je bil z 39 točkami prvi strelec tekme. Smart jih je dodal 31.Od 27 točk Bostona v podaljških sta jih ta dva košarkarja dala 16. Hayward je srečanje končal z 21 točkami in s 13 skoki, Kemba Walker pa je pristavil 19 točk, ujel pa je tudi devet odbitih žog. Williams je bil s 35 točkami prvi gostujoči strelec. Leonard je v statistiko vpisal 28 točk in 11 skokov, Harrell pa 24 točk in 13 skokov.

Zion Williamson je postavil strelski rekord kariere, a je New Orleans ostal praznih rok. Foto: Reuters

Na drugi tekmi dneva je Oklahoma City slavil v New Orleansu (118:123). Danilo Gallinari je 11 od svojih 29 točk dosegel v zadnji četrtini, Dennis Schröder je dodal 22 točk, Chris Paul pa je ob 14 točkah vpisal še 12 podaj. Najboljši strelec domače zasedbe je bil Zion Williamson, ki je z 32 točkami postavil rekord karier. Prvi izbor lanskega nabora je na drugi zaporedni tekmi dosegel več kot 30 točk.

V ligi je zdaj na sporedu en teden premora zaradi tekme zvezd v Chicagu. Udeležbo je moral zaradi poškodbe odpovedati Damian Lillard, trenutno najbolj vroč strelec v NBA-ju. Namesto ostrostrelca Portlanda bo nastopil Devin Booker, ki bo namesto njega sodeloval tako na osrednji nedeljski tekmi kot v soboto na tekmovanju v metu za tri točke.

Zanj bo to prvi nastop natekmi zvezd, postal pa je prvi košarkar Phoenixa po Stevu Nashu leta 2012, ki bo nastopil na tekmi največjih zvezd lige. Zaigral bo v ekipi LeBrona Jamesa, v kateri bo tekmo začel tudi Luka Dončić. Slovenskega superzvezdnika čaka že v petek tekma novincev, kjer bo vodil ekipo Sveta, ki se bo pomerila z novinci in tistimi, ki so v ligi drugo sezono, iz moštva ZDA.