Bruno Fernandes je z bele točke poslal Huga Llorisa v napačno smer za 1:1. Foto: Reuters

Rdeči vragi so zadnji prvenstveni poraz doživeli 22. januarja, po tem datumu in pred premorom zaradi novega koronavirusa so nanizali osem zmag in tri remije. Po 30 krogih Premier lige so zbrali 46 točk, Tottenham pa štiri manj.

Steven Bergwijn je postal šele drugi igralec Tottenhama, ki je zadel na prvih treh domačih tekmah. Pred njim je to uspelo le še Rafaelu van der Vaartu pred desetimi leti. Foto: Reuters

Bergwijn kot blisk mimo Maguira za vodstvo Tottenhama
Prvo lepo priložnost so imeli gostje, ko je nevaren strel Marcusa Rashforda iz bližine v 22. minuti z nogo odbil Hugo Lloris. Pet minut zatem je Tottenham povedel. Lloris je poslal dolgo žogo na polovico rdečih vragov, Luke Shaw jo je slabo izbil. Moussa Sissoko je zaposlil Stevena Bergwijna, ki je švignil mimo Harryja Maguira in z močnim strelom s 15 metrov matiral Davida de Geo. Španec je sicer odbil žogo z roko, a je končala za njegovim hrbtom.

Gostitelji so bili vse nevarnejši. Po pol ure igre je de Gea s parado preprečil 2:0, ko je odbil strel Heung-Min Sona z glavo.

Videosodnik je popravil napačno odločitev Jonathana Mossa. Foto: Reuters

Povratnik po poškodbi Pogba poživil igro Uniteda
V drugem delu je Manchester United zagospodaril na igrišču. Strel Bruna Fernandesa je za las zgrešil cilj, Anthonyju Martialu je najprej veselje s požrtvovalnim padcem pod noge preprečil Eric Dier, nato pa z imenitno obrambo še Lloris.

Ole Gunnar Solskjaer je moral nekaj spremeniti. Po uri igre sta vstopila Mason Greenwood in Paul Pogba, ki je zaigral prvič po 26. decembru. Skoraj pol leta je okreval po operaciji gležnja. Francoski zvezdnik je z mojstrskim preigravanjem v 80. minuti prisilil Erica Dierja, da je storil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Fernandes.

Jonathan Moss je večkrat razjezil nogometaše Tottenhama. Foto: Reuters

Videosodnik pravilno razveljavil drugo najstrožjo kazen za goste
V zadnji minuti rednega dela je Fernandes trčil z Dierjem in sodnik Jonathan Moss je še drugič iztegnil roko proti beli točki. Neverjetna napaka delivca pravice, Jose Mourinho je norel ob stranski črti in se držal za glavo. Harry Kane in soigralci so obkrožili Mossa, ki ga je rešil videosodnik. Najstrožje kazni seveda ni bilo in na vrsti je bilo še pet minut sodnikovega dodatka. Gostje so močno pritisnili in bili blizu preobrata. V 95. minuti je Greenwood z diagonalnim strelom malce zgrešil vrata.

Norwich vse bližje drugi ligi
V prvi petkovi tekmi je Southampton s 3:0 v gosteh premagal zadnjeuvrščeni Norwich. V prvem delu ni bilo priložnosti, gostje so tri točke osvojili v drugem, ko so v polno zadeli Danny Ings, Stuart Armstrong in Nathan Redmond.

Ob novem porazu Arsenala poškodba Lena
Nogometaši Arsenala so izgubili tudi drugo tekmo po nadaljevanju sezone. Po Manchester Cityju jih je ugnal še Brighton (2:1), ki je slavil prvo ligaško zmago v koledarskem letu. Poleg poraza pa so topničarji, ki so morali drugič v sezoni premoč priznati Brightonu, doživeli še en velik udarec, saj si je v 40. minuti po trku z Nealom Maupayem gleženj poškodoval vratar Bernd Leno. Gostje so sicer povedli.

Berna Lena so takole odnesli z igrišča. Foto: Reuters

V 68. minuti je Nicolas Pepe na desni strani ob Sollyju Marchu prišel do strela, ko je mojstrsko žogo zavrtinčil pod prečko nemočnega Matthewa Ryana. Sedem minut pozneje je sledil odgovor. March je po kombinaciji z Leonardom Trossardom žogo podal pred vrata, kjer je s peto atraktivno poskusil Maupay, a je bil na črti Rob Holding, toda ko jo je branilec Arsenala skušal odbiti, ga je blokiral Lewis Dunk in žoga je končala v mreži.

Za 100. zmago Brightona na stadionu Amex je po izvrstni podaji Aarona Connollyja v 95. minuti zadel Maupay.