Shane Larkin (levo) je bil najboljši igralec tekme v Blaugrani. Foto: EPA

Turki so hitro prevzeli pobudo in po 30 minutah so imeli osem točk naskoka (58:66). Gostitelji niso našli pravega ritma v napadu, odprlo pa se jim je na začetku zadnje četrtine. Kyle Kuric je zadel tri zaporedne trojke in z delnim izidom 14:0 je Barcelona povedla z 72:66. Gostje kar pet minut niso dosegli niti točke, trener Ergin Ataman pa je popolnoma izgubil živce in se jezil na sodnike. Prislužil si je dve tehnični napaki in moral je zapustiti parket.

Ergin Ataman je izgubil živce v zadnji četrtini. Po njegovi izključitvi so se Turki prebudili in sijajno odigrali končnico.  Foto: EPA
Ergin Ataman je izgubil živce v zadnji četrtini. Po njegovi izključitvi so se Turki prebudili in sijajno odigrali končnico. Foto: EPA

To je prebudilo goste, ki so končnico odigrali sijajno. Shane Larkin, Alec Peters in Chris Singleton so bili natančni izza črte in 55 sekund pred koncem je Anadolu Efes povedel (79:82). Nikola Mirotić je izenačil z osmih metrov. Larkin je nato izsilil osebno napako in zadel dva prosta meta. Barcelona je imela zadnji napad, vendar je Pau Ribas zgrešil, najboljši strelec tekme Larkin (26 točk, prosti meti 9/9) pa je z dvema prostima metoma potrdil zmago Turkov.

Pešić: Pokopal nas je slab skok
"Efes si je zaslužil zmago. Večji del tekme so nadzorovali potek. S tremi trojkami Kurica smo prevzeli vodstvo, vendar nam ga ni uspelo zadržati. Pokopal nas je slab skok. Nikakor nismo prišli do drugih priložnosti po zgrešenih metih. Proti tako močni ekipi je bilo to usodno," je pojasnil trener Barcelone Svetislav Pešić.

Punter prehitel sireno za zmago Crvene zvezde
Crvena zvezda še naprej zelo dobro igra v Evroligi. Asvel je izgubil proti Beograjčanom z 80:83, potem ko je odločilno trojko sekundo pred koncem zadel Kevin Punter.

Šiško debitiral proti CSKA-ju
Prve minute je v Evroligi dočakal Žan Mark Šiško. Organizator igre, ki je v zadnji sezoni in pol blestel v dresu Primorske, je v Münchnu, kjer je z Bayernom moral priznati premoč CSKA-ju, igral 11 minut. Zadel je eno trojko, ob tem pa prispeval tudi tri podaje.

18. krog:
HIMKI MOSKVA – ZENIT
81:83 (15:16, 22:20, 11:25, 22:22)
Šved 30; Thomas 20, Hollins 15.

BAYERN – CSKA MOSKVA
77:84 (10:18, 15:23, 27:18, 25:25)
Monroe 20 in 10 skokov, Lučić 17 ... Šiško 3 (0/1 za dve, 1/2 za tri) in 3 podaje v 11 minutah; James 27, Hilliard 20, Hines 12.