Zvezdnik Edmontona Leon Draisaitl je 27 sekund pred koncem poskrbel za novo razočaranje v Košicah. Foto: Reuters

V večernem obračunu gostiteljev in še neporaženih Nemcev v Steel Areni v Košicah so gledalci videli dramatičen razplet. Marc Michaelis je povedel goste v vodstvo v 24. minuti, toda Slovaška je zrežirala preobrat že nekaj minut pozneje, ko so imeli njihovi tekmeci dve zaporedni izključitvi. Moritz Müller je sedel na kazenski klopi zaradi spotikanja, Korbinian Holzer pa je dobil dve minuti kazni in še dodatnih deset minut zaradi nešportnega obnašanja. Obe so Slovaki kaznovali z zadetkoma, najprej Andreja Sekere in potem še Liborja Hudačka.

Eisenschmid in Draisaitl zrežirala preobrat
Ko je že kazalo, da bodo Slovaki dobili pomembne točke v boju za četrtfinale, pa je Nemčija udarila v zadnji minuti in pol. Najprej je izenačil Markus Eisenschmid z močnim diagonalnim strelom, ko je vratar Mathias Niederberger že zapustil vrata in so Nemci pritisnili s šestimi igralci v polju. 27 sekund pred koncem je Leon Draisaitl ušel po desni strani in matiral Mareka Čiliaka. To je že drugi slovaški poraz v zadnji minuti, s Kanado so v ponedeljek izgubili sekundo pred koncem.

Rusi so do vrha napolnili mrežo Italije. Foto: Reuters

Američani ugnali Britance
Čeprav so bili Američani v dvoboju z Britanci favoriti, pa so šele v drugem delu tekme strli odpor tekmecev, ki na SP-ju še čakajo prvo točko. S tremi goli med 30. in 37. minuto so Američani postavili temelje za uspeh, čeprav so Britanci še znižali na 2:4. Končni izid je bil 6:3.

Švica v Bratislavi ni dovolila presenečenja, Norveško so odpravili s 4:1. Švica ima po štirih krogih še poln izkupiček, na drugi strani je Norveška še brez točk.

Italijani imajo razliko v zadetkih 0:30
Na drugi tekmi te skupine ni bilo nobenega dvoma o zmagovalcu, vprašanje je bilo le, koliko golov bodo dosegli Rusi. Italijani so jih na koncu dobili deset, kar jih je še bolj utrdilo na zadnjem mestu skupine, še vedno pa so brez doseženega gola (0:30). Za Rusijo, ki je z 12 točkami tako kot Švica in Nemčija pri stoodstotnem izkupičku, sta dvakrat zadela Jevgenij Kuznecov in Jevgenij Dadonov.