Jaka Blažič je bil predvsem v prvem polčasu zelo razpoložen (15 točk), a to je bilo premalo za bledo Olimpijo, ki je zadnjo tekmo v Evropskem pokalu dobila 1. februarja 2023 proti ekipi iz Benetk, kar pomeni, da v tem tekmovanju ni zmagala že na petnajstih obračunih zapored. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski prvaki so že igrali brez Klemna Prepeliča, ki je pred iztekom dvomesečne pogodbe zapustil klub, se je pa vrnil center Karlo Matković, ki je bil z 19 točkami za Jako Blažičem (21) drugi strelec ekipe. Na začetku zadnje četrtine je moral zaradi poškodbe rame na klop prvi organizator igre Justin Cobbs. Dvoboj si je v Stožicah ogledalo le 500 gledalcev.

Stewart in Glas povlekla ljubljanski voz
Zmaji so se v prvem polčasu dobro zoperstavili izraelskemu kolektivu, čeprav so imeli nekaj manjših kriz, prvo sredi prve četrtini, kar so gostje izkoristili z delnim izidom 7:0 za vodstvo z 18:11. A Ljubljančani so se še pravočasno pobrali, DJ Stewart in Gregor Glas sta do konca četrtine zaostanek stopila na -1 (17:18).

Blažič nezgrešljiv v končnici polčasa
V nadaljevanju je Olimpija igrala po sistemu toplo-hladno. Vsakemu obdobju, v katerem so Ljubljančani blesteli, so sledili temni trenutki, v katerih so naredili preveč napak v napadu in obrambi. Tomer Ginat je dobri dve minuti pred koncem poskrbel za najvišjo prednost v prvem delu (30:40), a so jo zeleni do odmora še malce stopili. Jaka Blažič (s 15 točkami je bil najboljši strelec Olimpije že v prvem delu) in Karlo Matkovič sta poskrbela, da so Izraelci ob polčasu vodili le za štiri točke (41:45).

Po košu Blažiča zadnje vodstvo Olimpije
Sredi tretje četrtine so Ljubljančani po Blažičevem košu povedli s 54:53, a je hitro že v naslednjem napadu s trojko milo za drago vrnil Braian Angola. V zaključku tretjine je gostiteljem znova padla zbranost, kar je Hapoel hitro izkoristil, pobegnil tekmecu, za najvišjo prednost je s trojko poskrbel Angola (57:69).

V zadnji četrtini Hapoel držal lepo prednost
Delni izid 16:3 je dokončno odločil dvoboj. V zadnji četrtini je Olimpija (že brez poškodovanega Cobbsa) s trojko Gregorja Glasa sicer prišla na 10 točk zaostanka (62:72), toda naslednjih pet točk so spet dosegli gostje, ki so do konca zanesljivo ohranili varno prednost. Hapoel je imel boljši met za dve in tri točke, tudi pri prostih metih je bil natančnejši, prav tako je izgubil manj žog (8; Olimpija 13).