Kyrie Irving je z izjemno predstavo zasenčil Jalna Brunsona. Foto: AP

24-letni Dončić je v torek odšepal v garderobo, a je stisnil zobe in odigral do konca. Tokrat je počival in Irving je prevzel odgovornost napadu. Še vedno so poškodovani tudi Dereck Lively, Dante Exum in Maxi Kleber.

Irving je zadel šest trojk iz desetih poskusov in dosegel največ točk od prihoda v Dallas februarja lani. Tim Hardaway je bil prav tako šestkrat natančen izza črte, zbral je 32 točk. Josh Green se je izkazal z 18 točkami in s ključno trojko 25 sekund pred koncem.

Julius Randle, ki se je rodil v Dallasu, je bil najboljši strelec New Yorka z 32 točkami. Jalen Brunson je odigral prvo tekmo v Dallasu po odhodu v New York julija 2022. Ni imel strelskega večera, a je vseeno prispeval 30 točk (9/21 iz igre, 2/6 za tri). To je bil prvi poraz Knicksov po petih zaporednih zmagah.

Šov Irvinga in Hardawaya v prvem polčasu
Irving je odprl tekmo z dvema trojkama, nato pa se je razigral Hardaway, ki je bil trikrat natančen izza črte. Prehitel je pisk sirene ob koncu prve četrtine za vodstvo Dallasa s 44:26.

Luka Dončić je s klopi spremljal soigralce. Zelo verjetno se bo vrnil že v soboto proti New Orleansu.  Foto: AP
Luka Dončić je s klopi spremljal soigralce. Zelo verjetno se bo vrnil že v soboto proti New Orleansu. Foto: AP

Obramba Knicksov je bila zelo slaba tudi v drugi četrtini. Mavericksi so si do odmora nabrali 19 točk naskoka (74:55).

Sredi tretje četrtine je Randle z dvema zaporednima trojkama znižal na 88:82, a je z desetimi točkami odgovoril Irving in po 36 minutah so imeli gostitelji znova 15 točk prednosti (101:86).

Knicksi so se približali na točko zaostanka
Ko je Haradway povišal na 113:93, so bili Knicksi v izgubljenem položaju. Do konca je ostalo le še osem minut in pol. V končnici je New York podvajal Irvinga in Dallas je izgubil ritem v napadu. Prebudil se je Brunson, ki je najprej s trojko znižal na 119:114, nato pa je s polaganjem in dodatnim prostim metom poskrbela za dramatični zadnji dve minuti (121:117).

Green zadel odločilno trojko
Donte DiVincenzo je s trojko z levega kota prisilil Jasona Kidda, da vzame minuto odmora.
Minuto in osem sekund pred koncem je prednost gostiteljev popolnoma skopnela (121:120). Irving je bil pokrit, zato je najprej poskusil Green, nato je bil dvakrat z levega kota nenatančen Hardaway, a so Mavericksi znova ujeli žogo, v četrtem napadu pa je Green z desne strani zadel ključno trojko za 124:120. Irving in Hardway sta s prostimi meti nato potrdila težko prigarano zmago.

Jalen Brunson je prejel lep sprejem. Navijači ga niso pozabili. Foto: AP

Irving: Vedno je težje, ko manjka Luka, a ne smemo iskati izgovorov
"Torkov poraz nas je podžgal. Imeli smo sestanek in bili smo zelo motivirani. Tokrat nam je šlo precej bolje na začetku tekme. Bil sem na pravih mestih na parketu. Vedno je težje, ko manjka Luka, a ne smemo iskati izgovorov. Če igramo agresivno v obrambi, imamo vedno možnost za zmago. Večino tekme so igrali odlično, a so se Knicksi s serijo trojk vrnili. Pričakoval sem, da se ne bodo predali, zato je ta zmaga še toliko slajša," je na novinarski konferenci poudaril Irving.

Trener Kidd je bil zadovoljen: "Priti do treh skokov v napadu v zadnji minuti je bilo ogromno. In potem je Josh zadel trojko. Pri njem ni bilo niti najmanjšega oklevanja, ko ga je žoga našla."

Brunson navdušen nad sprejemom navijačev
"Zelo sem začel tekmo in hitro smo se znašli v zaostanku. Uspelo se nam je vrniti, a ni bilo dovolj za preobrat. Vesel sem, da me navijači niso pozabili. Lepo so me sprejeli, to je bil poseben občutek," je povedal Brunson.

Visokoleteči Pelikani bodo nevaren tekmec v soboto in ponedeljek
To je bila peta od sedmih zaporednih tekem Mavericksov v American Airlines Centru. Po dveh gladkih zmagah nad odpisanim Portlandom so ugnali še vodilno Minnesoto, nato pa presenetljivo izgubili proti močno oslabljenemu Memphisu. V soboto in ponedeljek bodo gostili razigrane Pelikane iz New Orleansa.

Mitchell z imenitno predstavo zrežiral zmago Clevelanda v Parizu
Cleveland je v Accor Areni v Parizu ugnal Brooklyn s 111:102. R zase je bil Donovan Mitchell, ki je prispeval 45 točk, 12 skokov, 6 podaj in 4 ukradene žoge. Z rekordom sezone je Cavaliersom zagotovil 22. zmago v letošnji sezoni.

Donovan Mitchell je navdušil navijače v Parizu. Foto: AP

Ključen je bil prvi polčas, ki ga je Cleveland dobil s 54:34. Ko so se Netsi nevarno približali, je Mitchell v zadnji četrtini dosegel 21 točk, štirikrat je bil natančen izza črte.

"Upam, da se kmalu vrnem v Pariz. To je zelo naelektreno mesto, ki obožuje košarko in julija bi rad na olimpijskih igrah osvojil zlato medaljo," je povedal Mitchell.

Utrujeni Celticsi nemočni v Milwaukeeju
Milwaukee je odpravil Boston s 135:102 v obračunu najboljših ekip Vzhoda. Na papirju se je obetala poslastica, a Celticsi so bili po trilerju v TD Gardnu proti Minnesoti v sredo popolnoma izčrpani.

Bucksi so bili motivirani in sveži, saj so igrali prvič po ponedeljku. Z delnim izidom 25:0 so povedli s 56:23. Ob odmoru so imeli že 37 točk naskoka (75:38).
Bobby Portis je prispeval 28 točk in 12 skokov, zadel je pet trojk. Janis Andetokumbo je zbral 24 točk in 12 skokov. Milwaukee je dobil skok s 54:31.

Jrue Joliday je prejel stoječe ovacije ob vrnitvi v Fiserv Forum, kjer se je julija 2021 veselil naslova z Milwaukeejem. Poleti je odšel v Boston, tokrat pa je dosegel le 6 točk. Vsi nosilci igre Bostona so bili na parketu le v prvem polčasu, v drugem delu so igrali rezervisti. Jayson Tatum je v 16 minutah dosegel 7 točk, Jaylen Brown pa je igral 18 minut in prispeval 10 točk.

Bradley Beal je zadel osem trojk v Crypto.com Areni. Sunsi imajo še precej rezerve. V drugem delu sezone se lahko močno dvignejo na lestvici. Foto: AP

Osem trojk Beala za gladko zmago Phoenixa v Los Angelesu
LA Lakersi so izgubili proti Phoenixu s 109:127. Sunsi so prvič v letošnji sezoni ugnali Jezernike, po treh četrtinah so si priigrali kar 27 točk naskoka (78:105).

Bradley Beal je bil neustavljiv. Zadel je osem trojk iz desetih poskusov, nekajkrat je bil natančen z desetih metrov. Dosegel je 37 točk, kar je njegov rekord sezone. Devin Booker je dodal 31 točk, Kevin Durant pa 18. Velika trojica je zasijala v polnem sijaju po številnih težavah na začetku sezone. Frank Vogel, ki je Lakerse popeljal do naslova oktobra 2020 v mehurčku v Orlandu, se je na klopi Phoenixa veselil prve zmage nad svojim nekdanjim klubom.

Lakersi so dobili le dve od petih zaporednih tekem na domačem parketu. Pošteno so garali za zmagi nad Clippersi in Torontom, tokrat pa so bili popolnoma brez energije. LeBron James je dosegel le 10 točk (3/11 iz igre, 0/4 za tri). Tudi Anthony Davis je bil razglašen (13 točk, 6/11 iz igre). D'Angelo Russell je bil najboljši strelec Lakersov z 19 točkami. Trener Darvin Ham bo še naprej poslušal ostre kritike, saj si Lakersi delijo deseto mesto z Utahom.