Maro Joković je razorožil srbsko obrambo. Foto: EPA

Varovanci Ratka Rudića so nasprotnike v 2. in 3. četrtini povsem razbili, saj je bil skupni izid v tem delu kar 8:2. Hrvaška je 4 minute pred koncem vodila že z 11:5, Srbi pa so do konca le ublažili poraz. Ključni mož preobrata je bil mladi Maro Joković, ki je zabil tri gole. Trikrat je Denisa Šefika premagal tudi kapetan Samir Barać. Na drugi strani je bil štirikrat uspešen Aleksandar Šapić.

Brkati Hrvati - po vzoru trenerja Rudića si namreč pustijo rasti brke - so tako na najboljši poti, da osvojijo 1. mesto v skupini ter se tako neposredno uvrstijo v polfinale. Evropski prvaki Črnogorci so kar z 12:0 nadigrali Kanado, branilci naslova Madžari pa s 17:6 Grčijo.