Črnogorski športniki so kot samostojna država prvič na olimpijskih igrah, zato jim motivacije ne manjka. Foto: EPA
Aleksandar Šapić
Aleksandar Šapić se je s soigralci veselil nemškega skalpa. Foto: EPA

Madžari so v 3. četrtini vodili že za tri zadetke, a se Črnogorci niso predali. Na krilih odličnega Mladjana Janovića (4 goli) so izenačili, nato pa celo povedli z 10:9. Branilci naslova so izvlekli remi v zadnji minuti. "Vedno znova se nam dogaja to. Namesto, da bi tekmeca zlomili, popustimo," je bil nejevoljen Tamas Kasas.

Srbija je ob podpori predsednika Borisa Tadića na tribuni premagala Nemčijo z 11:7. Duško Pijetlović je dosegel 4 gole. Hrvaška je z enakim izidom odpravila Italijo. Mogoče so jim k uspehu pripomogli tudi brki, ki jih za srečo nosijo "barakude".