Madžari so devetič postali olimpijski prvaki v vaterpolu. Foto: Reuters
Vateropolisti ZDA
Vateropolisti ZDA so največje presenečenje turnirja, vseeno pa je bilo razočaranje po porazu veliko. Foto: Reuters
V dvoboju med Srbijo in Črno goro ni bilo prostora za nežnost. Foto: Reuters

V prvi četrtini je padlo kar deset zadetkov, po osmih minutah so vodili naši severovzhodni sosedje s 6:4. Ves čas so držali prednost dveh zadetkov. Pred začetkom zadnje četrtine so vodili z 11:9, nato pa s tremi zaporednimi zadetki preprečili bolj napeto končnico tekme.

Že deveto zlato za Madžare
Madžarska je tako po 88 letih uspela ponoviti uspeh Velike Britanije, ki je bila do zdaj edina, ki ji je na treh zaporednih igrah uspelo osvojiti zlato (1908, 1912, 1920). To je sicer za Madžare že deveto olimpijsko zlato. Najboljši so bili še v letih 1932, 1936, 1952, 1956, 1964 in 1976.

Srbi so se maščevali za poraz v finalu EP-ja
V dvoboju za bron so Srbi ugnali Črno goro s 6:4. Srbi so večino dela opravili še pred zadnjo četrtino, saj so povedli s 6:1. Aktualnim evropskim prvakom ni pomagala niti zbrana končnica tekme, ki so jo dobili s 3:0. Ista tekmeca sta se pred meseci že srečala v finalu evropskega prvenstva, kjer so nekoliko presenetljivo slavili Črnogorci. Še pred štirimi leti pa so v Atenah kot enotna reprezentanca osvojili srebro.