Sandro Viletta je pred olimpijsko zmago v superkombinaciji največji uspeh doživel 3. decembra 2011 v Beaver Creeku, ko je zmagal v superveleslalomu. Foto: Reuters

Ko sem bil star 20 let, sem bil specialist za slalom, potem pa se tej disciplini nisem več pretirano posvečal. Presrečen sem, sploh ne morem verjeti, kaj se je zgodilo. Proga je bila težka, a sneg mi je tukaj zelo všeč. To je tak spomladanski sneg in res je noro!

Sandro Viletta
Ivica Kostelić
Ivica Kostelić bo uspešno kariero najverjetneje končal brez zlatega olimpijskega odličja. V Torinu, Vancouvru in Sočiju je bil srebrn v superkombinaciji, eno srebro je dodal še pred štirimi leti v slalomu. Kostelić je s 34 leti in 83 dnevi postal drugi najstarejši dobitnik olimpijske medalje v zgodovini. Starejši je bil le legendarni Norvežan Kjetil-Andre Aamodt. Foto: Reuters
Bode Miller
Bode Miller zaradi slab(š)ih vremenskih razmer in predvsem mehkejšega snega smuka ni odpeljal po željah, med slalomom pa je nekajkrat pošteno 'zaoral' in mu tako ni uspelo ubraniti naslova prvaka v superkombinaciji izpred štirih let. Foto: Reuters
Viletta senzacionalno do kombinacijskega zlata
Slalomska vožnja Klemna Kosija v superkombinaciji
Smukaški nastop Kosija v superkombinaciji

Viletta je bil prvi, ki je z vrha izrinil odličnega Slovaka Adama Zampo. Ta je na smuku vknjižil 28. čas, na koncu pa je osvojil 5. mesto. Naskok na zlato odličje se ni izšel Kosteliću, ki je tako osvojil še četrto srebrno olimpijsko kolajno v karieri. Odličen Hrvat je imel v petek najverjetneje zadnjo priložnost za osvojitev olimpijskega zlata.

Bank je imel zlato priložnost
Zagotovo je bil po odpeljanem smukaškem delu tekme najbolj zadovoljen Čeh Ondrej Bank, ki je osvojil drugo mesto. Bank, ki je olimpijski smuk sicer končal na 20. mestu, je bil med tekmovalci na vrhu z naskokom najboljši slalomist, a se mu druga vožnja ni izšla po načrtih - osvojil je 7. mesto. Po prvem delu je sicer vodil Norvežan Kjetil Jansrud, ki v slalomu pričakovano ni ogrozil vodilne trojke, moral se je zadovoljiti z 'leseno medaljo'. Na smuku so imeli veliko prednost tekmovalci z nižjimi štartnimi številkami, saj je postala proga že po nekaj nastopih v zgornjem delu precej razrita, v spodnjem delu pa tekmovalci z višjimi štartnimi številkami zaradi nekoliko vlažnejšega snega niso več drseli tako hitro kot njihovi predhodniki.

Kosteliću se napad na zlato ni izšel
Vseeno to Hrvata Ivice Kostelića ni pretirano oviralo, s štartno številko 21 je progo odpeljal sijajno in zasedel odlično 7. mesto (+0,93). 34-letni Zagrebčan, ki je v Vancouvru v superkombinaciji osvojil srebrno kolajno, si je veliko obetal tudi tokrat, saj je slalomsko progo postavil njegov oče Ante, a mu je do tako želenega zlata zmanjkalo 34 stotink sekunde. Bode Miller, olimpijski prvak iz Vancouvra, je imel veliko smole že pred začetkom superkombinacije, saj mu je žreb namenil precej visoko štartno številko (24). V smuku se je uvrstil na 12. mesto, tekmo pa končal šest mest višje.
Klemen Kosi diskvalificiran
Edini slovenski predstavnik, Klemen Kosi, je s štartno številko 29 postavil 30. čas smuka, vendar je nato v slalomu napravil napako in bil diskvalificiran.

Viletta obožuje 'spomladanski sneg'
"Ko sem bil star 20 let, sem bil specialist za slalom, potem pa se tej disciplini nisem več pretirano posvečal. Presrečen sem, sploh ne morem verjeti, kaj se je zgodilo. Proga je bila težka, a sneg mi je tukaj zelo všeč. To je tak spomladanski sneg in res je noro," je po presenetljivi zmagi dejal presrečni Viletta.