Slovenske prvakinje so na prvi medsebojni tekmi (v Tivoliju) proti Lodžu osvojile niz, tokrat pa jim kljub vodstvu devetih točk v prvem nizu to ni uspelo. Foto: Klemen Brumec

Bilo je 9:17, gostiteljice pa so Calcit Volley po seriji osmih zaporednih točk (na servisu je blestela Weronika Sobiczewska) ujele, z blokom dobile prvo zaključno žogo (24:22), z uspešnim napadom pa osvojile uvodni niz.

Drugi niz so Poljakinje dobile na 17, v tretjem pa po delnem izidu 4:1 povedle s 14:9. Niti dve minuti odmora trenerja Bruna Najdiča nista ustavili njihovega naleta, Lodž je povedel z 19:11 in tako že ušel predaleč, da bi lahko Calcit Volley še upal na vsaj en osvojeni niz. Lodž si je priigral osem zaključnih žog, unovčil je drugo.

20-letna Asja Šen je bila s 17 točkami najučinkovitejša. Za najboljšo igralko tekmo so izbrali Natalio Lijewsko, ki je dosegla sedem točk.

Kamničanke v naslednjem krogu čaka domači obračun z vodilno ekipo skupine Fenerbahčejem, tekma bo 11. januarja.

Odbojkarice Calcita Volleyja na Poljskem izgubile s 3:0