Aleš Pajovič je bil s 7 goli najboljši slovenski strelec. Foto: EPA
Ivano Balić
Vladimir Maksimov
Poljaki premočni za Slovence

Slovenci so sicer povedli z golom Matjaža Mlakarja (1:0), nato pa so vajeti v svoje roke prevzeli Poljaki, ki so vse do polčasa (14:23) višali prednost. Požunovi varovanci so ob agresivni obrambi 6-0 težko prihajali do čistih položajev za strel, medtem ko na drugi strani Poljaki niso imeli težav s slovensko postavitvijo 5-1, saj je "padalo" z vseh strani. Neustavljiva sta bila Karol Bielecki in Tomas Tluczynski. Oba sta zadela po petkrat.

Igralec več rak rana
Slovenija je v prvem delu zapravila 3 od 4 sedemmetrovk in prejela kar 5 (!) zadetkov z igralcem več! Posebej boleč je bil poljski niz 3:0 ob slovenski številčni prednosti med 11. in 13. minuto, ko so Poljaki ušli na 11:5. "Modri" se do odmora niso približali na manj kot 4 gole razlike.

Malo bolje, vendar daleč od preobrata
V nadaljevanu je Požunova četa obrambo 5-1 zamenjala s 6-0, poleg tega je namesto Gorazda Škofa v vrata prišel Beno Lapajne. Ob večji bojevitosti in napakah nasprotnikov je majhno upanje za preobrat zasijalo v 50. minuti, ko je Aleš Pajovič znižal na 28:25, a so varovanci Bogdana Wente s tremi goli Grzegorza Tkaczyka postavili stvari na svoje mesto (31:25). Nerešljiva uganka za slovensko obrambo je bil dvometraš Bielecki, z 9 goli prvi strelec srečanja.

Pajovič: Zmanjkalo nam je moči
"Poljska je kvalitetna ekipa, ki hitro kaznuje napake. V drugem polčasu smo se dogovorili, da bomo bolj stisnili v obrambi, kar smo tudi storili, a nam je na koncu zmanjkalo moči," je po prvem porazu na 8. evropskem prvenstvu dejal Pajovič.

Slovenci se bodo v nedeljo udarili še s favorizirano Hrvaško, ki je brez težav ugnala Češko (26:30). V skupini B so Norvežani pometli z Rusi (32:21), Danci pa s Črnogorci (32:24).