Slovenci so poskušali na vse načine zaustaviti Ivana Balića, ki pa je kljub temu zabil 7 golov. Foto: Reuters
Tonči Valčić in Rok Praznik
Tonči Valčić poskuša zadeti čez blok Roka Praznika. Foto: Reuters
Hrvaški rokometaši so z odliko opravili prvi del evropskega prvenstva. Dobili so vse tri tekme. Foto: EPA
Ivano Balić in Nikša Kaleb
Michal Jurecki
Še dobro, da so Poljaki premagali Čehe, sicer bi Slovenci pakirali kovčke. Foto: EPA
Juan Garcia Lorenzana
Juan Garcia Lorenzana je bil z 8 goli junak španske zmage nad svetovnimi prvaki Nemci (30:22). Foto: EPA
Nikola Karabatić
Iz desnice Nikole Karabatića je grmelo. Islandcem je nasul 11 golov. Foto: EPA
Hrvaška tokrat premočna

Slovenci so z najboljšo predstavo na Norveškem pošteno namučili Hrvate. Po 9:9 so bili "kockasti" v vodstvu vse do 41. minute, ko je izenačil Luka Žvižej. Požunova četa je imela v 48. minuti ob igralcu več - prej je zadel Goran Kozomara (22:21) - napad za +2, a priložnosti ni izkoristila. Na drugi strani je Petar Metličić poravnal na 22:22.

Sledili so črni trenutki, v katerih so Hrvati ob izključitvi Jureta Natka z dvema goloma Nikše Kaleba iz "kontre" ušli na 25:22 in odločili zmagovalca, saj Slovenija ni imela moči za preobrat. Kljub temu pohvale za borbenost!

V 2. delu s Črno goro, Norveško in Dansko
Slovenci v drugi del, kjer se bodo pomerili s Črno goro, Norveško in Dansko, odhajajo brez točk. Presenetljivo se s prvenstva poslavljajo Rusi, ki imajo tako kot Črnogorci eno točko, a slabšo gol razliko.

Uroš Zorman, kapetan Slovenije: "Po vodstvu smo imeli napad za povišanje, česar nismo izkoristili. Še vedno nismo disciplinirani, tako kot bi morali biti. Fantom čestitam za borbenost, moramo nadaljevati to pot. Kaj nam bo ta prinesla - z določenimi popravki - pa bomo videli v nadaljevanju."

Gorazd Škof: "Prehitro smo hoteli priti do gola, kar je privedlo do določenih tehničnih napak. Hrvatje so izkušeni in so to znali izkoristiti."

Film tekme Slovenija - Hrvaška

Prvi polčas (16:15)
Dober začetek Slovenije, ki dvakrat povede z golom Kavtičnika (1:0) in Natka (2:1). Po nekaj zapravljenih napadih Hrvati prek Vorija in Balića uidejo na 5:3. Lapajne ubrani zicer Horvatu, Kavtičnik pa z zunanjega položaja izenači na 5:5. Mlakar v 10. minuti znova prinese vodstvo (6:5). Slovenci se v prvi četrtini tekme dobro držijo. Na zadetek Vorija za 8:7 odgovori naveza Zorman-Kozomara (8:8). Slovencem še uspe izenačenje na 9, nato pa Hrvati zabijejo tri gole zapored (12:9 v 20. minuti).

Požunova četa ob igralcu več zapravi dva napada, na drugi strani Vori s 4. golom zatrese mrežo za 13:10. Razpoloženi Pajovič (5. gol) z bombo v 22. minuti zniža na 14:12. Minuto odmora zahteva Červar. Kavtičnik še enkrat z zunanjega položaja preseneti Alilovića. Upanje na izenačenje razblinita Lacković in Balić (16:13). Ob koncu polčasa se Slovenci znova približajo. 10 sekund pred odmorom Zorman s strelom po tleh z okoli 10 metrov premaga Alilovića (16:15).

Drugi polčas (17:15)
Slabši začetek drugega dela. Lacković in Balić povišata na 18:15, Pajovič po treh minutah zniža na 18:16. Namesto Lapajneta je v vratih Škof. Gajić z igralcem manj zniža na 20:19, Slovenci pa nato zapravijo (40.) napad za izenačenje. Vori prestopi, Žvižej pa v 41. minuti po dolgem času izenači na 20:20. Ob tem je izključen še Metličić. Žvižej zapravi napad za vodstvo, nova priložnost se ponudi Gajiču, a strelja mimo. Po 42 minutah semafor kaže 20:20.

Škof brani odlično. Zapored ustavi strela Vorija in Balića. Nova priložnost za vodstvo, a Alilović s pomočjo bloka ustavi projektil Pajoviča. Po novi obrambi Škofa Pajovič (7. gol) iz protinapada v 46. minuti prinese vodstvo z 21:20. Kozomara poskrbi za novo vodstvo (22:21), ob tem pa izsili še izključitev Sulića. Slovenci ne izkoristijo prednosti igralca več, Metličić na drugi strani izenači na 22. Do konca je še 10 minut! Po golu Duvnjaka s 7 metrov je 23:22, poleg tega je izključen Natek. Slovenci zapravijo protinapad, kar Kaleb kaznuje za 24:22 (53.). Po novem protinapadu Kaleba je 25:22. Minuto odmora zahteva Požun.

Alilović ubrani zicer Kavtičniku, na slovensko srečo tudi Lapajne ustavi 7-m Duvnjaku, a izključen je Backovič. Kljub igralcu manj Pungartnik štiri minute do konca zniža na 25:23. Ko Kaleb in Vori zapored zadeneta za 27:23, je do konca le še dve minuti. Upanja za slovenski preobrat ni več, "kockasti" do konca le še popravijo razlikov golih.