Nemški rokometaši dihajo drug za drugega, kar se kaže tudi na igrišču. Foto: EPA
Nikola Karabatić
Nikola Karabatić je bil znova med najuspešnejšimi v francoski reprezentanci. Foto: EPA

Madžari so po španskem skalpu skušali presenetiti tudi svetovne prvake Nemce. Po prvem polčasu so bili še v igri (12:13), nato pa so varovanci Heinerja Branda v 43. minuti ušli na 23:17. Madžari so se približali na -2 (55.), na kar sta sledila zadetka Markusa Baurja in Floriana Kehrmanna za končnih 28:24.

Francija je z enakim izidom odpravila Švedsko. Galski petelini so že v 8. minuti vodili s 7:1. Švedi se jim vse do konca niso uspeli približati na manj kot 4 gole razlike. Luc Abalo, Olivier Girault in Nikola Karabatić so zadeli po petkrat.