Napovedi ljubljanske ekipe pred tekmo, da v Nemčiji lahko presenetijo in da bodo dali vse od sebe za prvo zmago, so se uresničile. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Ljubljančani so s tem prekinili niz 20 porazov v Evropskem pokalu – pred tem so nazadnje zmagali 1. februarja 2023 – in se izognili neslavnemu rekordu, da bi postali prva ekipa v zadnjih treh sezonah brez zmage v predtekmovanju.

Ob koncu so zmaji dosegli celo tretji najboljši točkovni izkupiček sezone v evropskem pokalu - 120 točk sta dosegla Cluj po podaljšku in Pariz, 118 pa jih je zbral Hapoel - ter svojega najvišjega v sezoni v vseh tekmovanjih. Izboljšali so 106 točk iz zadnje tekme v Ligi ABA proti Igokeii.

V prvem polčasu +12 ...
Cedevita Olimpija je tekmo začela dobro, povedla je za sedem točk (5:12). Ob dobri obrambi in napadu je prednost kmalu povišala na +11 (12:23). Gostitelji so ob koncu prve četrtine znižali zaostanek (22:28). V drugi četrtini so z delnim izidom 6:0 Hamburžani izenačili (28:28). Zmaji so zaigrali bolje, povedli so za 12 točk (40:52). Končnica tega dela igre je znova pripadla Hamburgu, ki je z delnim izidom 5:0 znižal zaostanek (45:52).

... drugem pa kar +35
V tretji četrtini je Olimpija podvojila vodstvo (47:61). Prednost je brez težav ohranjala in po dveh zaporednih trojkah Zorana Dragića povedla za +16 (60:76). Ob koncu tretje četrtine je prednost znašala že 21 točk (62:83). V zadnji četrtini so varovanci Zorana Martića povedli za 25 točk (65:90), slabih pet minut pred koncem pa presegli stotico (70:102). Največ so vodili za 35 točk (73:108; 75:110).

Najboljši strelci pri zmajih so bili Jaka Blažič s 24 točkami, Justin Cobbs s 16 in DJ Stewart s 15.

Do konca evropske sezone imajo zmaji še dve tekmi. Prihodnjo sredo bo v Ljubljani gostovala močna zasedba iz Londona, 7. februarja pa jih v gosteh čaka Pariz, ki je v tej sezoni izgubil le eno tekmo.