Calcit je konec tedna odigral dve tekmi: v soboto je na državnem prvenstvu ugnal Hoče, v nedeljo pa v srednjeevropski ligi Aich/Dob. Foto: Klemen Brumec

Z učinkovitim Matejem Kökom (skupaj 14 točk) so državni prvaki hitro stopili zaostanek, z asom Mateja Videčnika pa izenačili na 19. točki. V napeti končnici je z nekaj potezami zablestel Vučićević (skupaj 16 točk), niz pa je z uspešnim napadom zapečatil Kök (25:23).

V drugem nizu so se gostitelji z Rutarjevim asom še v zadnjem delu priigrali prednost štirih točk (20:18), a so nasprotniki nemudoma odgovorili in osvojili naslednji dve točki. Z napadom Toukhteha (21:18) so zmaji spet ušli predaleč, niz pa je končal Božidar Vučićević (25:19).

V zadnjem nizu je ACH povedel z 10:6, vseeno pa so Prekmurci vrnili udarec (11:12), vendar niso imeli dovolj moči za osvojitev niza, kaj šele za kakšen preobrat.

Calcit v osmih dneh odigral pet tekem
Calcit Volley je v domači dvorani s 17 točkami Milosza Hebde in 15 Mitje Gasparinija s 3:0 premagal Hoče (28, 16, 18), ki so na začetku sezone na prvi medsebojni tekmi skoraj presenetili favorizirane tekmece (2:3). Tokrat so Kamničane namučili le v prvem nizu.

"V prvem nizu smo imeli vse v rokah, vendar pa nismo izkoristili določenih priložnosti, ki so se nam ponudile. Hočani so sicer dobro igrali v obrambi, pametno so igrali tudi v bloku, na drugi strani pa smo v napadu nekajkrat izbrali napačno možnost. Prav tako nismo zaustavili njihovega korektorja Pestija, čeprav smo vedeli o njem praktično vse. Ampak dobro, na koncu so najpomembnejše tri točke, to je že tretja tekma zaporedoma, ki smo jo dobili brez izgubljenega niza," je povedal trener Gregor Jerončič.

Calcit Volley je moral v nedeljo sicer spet na delo, na tekmi 6. kroga srednjeevropske lige je premagal Zadrugo Aich/Dob s 3:1 (23, 20, -23, 22). Gal Timotej Kos je zbral 19 točk. To je bila peta tekma (in peta zmaga) Calcita v osmih dneh.

MERKUR MARIBOR KRKA

Vrstni red: ACH Volley 21, Merkur Maribor 19, Calcit Volley 18, Panvita 10, Salonit
Anhovo 9, Hiša na kolesih 7, Hoče 4, Krka 2 točki.

Nova KBM doma poražena z 0:3
Tudi pri ženskah so zadnji konec tedna odigrali le polovico sporeda 11. kroga državnega prvenstva, odmeva pa domači poraz odbojkaric mariborske Nove KBM Branik. SIP Šempeter je iz Lukne odnesel poln plen in zmagal z 0:3. V savinjski vrsti je bila najprodornejša posameznica Anastazija Žnidar s 13 točkami.

Za domačinke, ki po drugem porazu na sedmih tekmah ostajajo pri 13 točkah in na drugem mestu v razvrstitvi, je prav tako 13 točk prispevala srednja blokerka Ela Pintar. V tretjem nizu je pri 22:22 SIP Šempeter v vodstvo popeljala Anastazija Žnidar. Sledila je napaka Taje Gradišnik Klajnšček na sprejemu servisa ter slab napad domačink, kar so gostje tudi izkoristile in niz dobile z izidom 25:23.

GEN-I VOLLEY LUKA KOPER

Vrstni red: Calcit Volley 18, Nova KBM Branik 13, GEN-I Volley in Sip Šempeter 12, ATK
Grosuplje 10, Krim 7, Ankaran in Luka Koper po 3.

Reprezentančni korektor blestel z 31 točkami

Na tujem izstopa nedeljska tekma Tončka Šterna v 11. krogu italijanskega prvenstva. Njegova Padova je bila v gosteh z 1:3 (zadnji niz se je končal na 33) boljša od Verone. Štern se je izkazal z 31 točkami ob 60-odstotni uspešnosti v napadu. Za prikazano si je prislužil tudi naziv igralca tekme. Z izkupičkom 2-9 je Padova na lestvici Superlege na 10. mestu med dvanajstimi moštvi.