Srečko Katanec je popeljal Uzbeke v četrtfinale, kjer so sicer igrali štirikrat zapored med letoma 2004 in 2015. Foto: Reuters

Uzbekistan je prevladoval, a je dobil prvi polčas zgolj z 1:0. Za izreden gol v 37. minuti je poskrbel Azizbek Turgunbojev. Visok diagonalni predložek Dijorja Halmatova v 16-m prostor je Turgunbojev sprejel s prsi, nato pa iz voleja matiral tajskega vratarja med nogami.

Kazen za zapravljene priložnosti Katančevih varovancev je prišla v 58. minuti, ko je z izjemno lepo zavitim strelom z več kot 20 metrov izenačil Saračart Supačok.

Zmagoviti odgovor Fajzulajeva

Hladna prha za favorizirane Uzbeke, ki pa so hitro odgovorili. Džalolidin Mašaripov je v ognje poslal levega krilnega napadalca in Abozbek Fajzulajev se je proslavil z natančnim udarcem ob vratnici za 2:1.

Ob koncu so Uzbeki zdržali nalete Tajcev in so se razveselili napredovanja. Zdaj jih v sobotnem četrtfinalu čaka spopad z gostiteljem in branilcem naslova Katarjem. Obračun ponuja priložnost Katancu, da se oddolži Katarcem, ki so ga na azijskem prvenstvu 2019 izločili v osmini finala, ko je še vodil Irak.

Katanec po uvrstitvi v četrtfinale: Zakaj ne bi presenetili še Katarja?
Uzbekistan s Katancem v četrtfinale azijskega prvenstva

Uzbekistan je doslej trikrat izpadel v četrtfinalu celinskega prvenstva. Napredovali so na prvenstvu 2011, ki je prav tako potekalo v Katarju, ko so Uzbeki na koncu osvojili četrto mesto. Foto: Reuters